Test ve Ölçüm

MATLAB analiz ortamı, veri elde etmek ve görevleri otomatikleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar. MATLAB ve Simulink içinde, eklenti veri toplama panolarından, test cihazlarından, Web kameralarından ve frame yakalayıcılardan verileri kontrol edebilir ve alabilir, ayrıca CAN veri yolları üzerinden mesaj gönderip alabilirsiniz. 

Verileri edindikten sonra etkileşimli olarak keşfedebilir ve canlı görselleştirme ve veri analizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra test sistemleri oluşturabilir, tasarımları ve kavramları doğrulayabilir ve tekrar eden görevleri otomatikleştirebilirsiniz. MATLAB’da yerleşik test uygulamalarını diğer bilgisayarlara da dağıtabilirsiniz. 

Test ve Ölçüm Ekipmanından Veri Alın ve Gönderin

Tek bir ortamda, esnek test sistemleri oluşturabilir, test rutinlerini otomatikleştirebilir, tasarım doğrulaması gerçekleştirebilir ve canlı verileri toplarken analiz edip görselleştirebilirsiniz.

Osiloskoplar, rastgele dalga formu üreteçleri ve sinyal analizörleri gibi bir veya daha fazla bağımsız cihazla çalışırken, aletleri kontrol etmek ve onlardan veri almak için Instrument Control Toolbox kullanabilirsiniz. Enstrümanlar ile GPIB, VISA (USB dahil), TCP / IP ve UDP gibi endüstri standardı iletişim protokolleri ve IVI ve VXI gibi endüstri standardı enstrüman sürücüleri aracılığıyla hızlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Keysight , Rohde & Schwarz dahil olmak üzere birden fazla cihaz üreticisi desteklenir ve Tektronix. Ayrıca LXI, PXI ve AXIe standartlarına dayalı test sistemleri de oluşturabilirsiniz.

Data acquisition kartlarıyla çalışırken, Data Acquisition Toolbox kullanarak birden çok sağlayıcıdan desteklenen panolara bağlanabilirsiniz. Birçok kart hem analog hem de dijital giriş ve çıkış yetenekleri sağladığından, motorları ve sensörleri kontrol edebilir, canlı verileri toplayabilir ve analiz edebilirsiniz.

Diğer çözümlerimiz için

Test Verilerinizi Analiz Etme

Verileri aldıktan sonra, MATLAB ve ilgili veri analizi ürünlerindeki analiz ve görselleştirme araçlarını kullanabilirsiniz. Verileri aynı ortamda elde etmek ve analiz etmek, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri verilerinizden hızlı bir şekilde çıkarmanızı sağlar. Etkileşimli araçları ve komut fonksiyonlarını kullanarak sinyal ve görüntü işleme, istatistiksel analiz, dijital filtreleme, eğri uydurma ve doğrusal olmayan optimizasyon gibi görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak, veri toplama ve test verilerinizin canlı analizi için görsel ara yüzler oluşturabilirsiniz.

Elde edilen verilerle çalışırken, ilgili sinyale veya özelliğe odaklanmak ve frekans alanındaki zaman alanı verilerini kolayca görüntülemek için dijital filtreleme rutinlerini kullanabilirsiniz. Görüntü verileriyle çalışırken, gürültülü veya kalitesi düşmüş görüntüleri geri yükleyebilir ve şekilleri ve dokuları analiz edebilirsiniz. Tekrar tekrar veri almayı içeren projeler için, bir olayın zaman içindeki istatistiklerini araştırabilirsiniz. 

Testleri ve Yapı Testi Uygulamalarını Otomatikleştirme

MATLAB’ın yeteneklerini kullanarak, veri toplama ve analizinizi basitleştirmek için test sisteminizi otomatikleştirebilirsiniz. LXI, PXI ve AXIe standartlarına dayalı test sistemleri oluşturabilirsiniz. Görsel arayüzlü uygulamalar oluşturabilir ve bu uygulamaları MATLAB kullanarak başkalarıyla paylaşabilirsiniz. MATLAB’da yerleşik test uygulamalarını diğer bilgisayarlara dağıtmak için MathWorks masaüstü ve Web dağıtım ürünlerini de kullanabilirsiniz.