Skip to main content

Görüntü İşleme ve Bilgisayarlı Görü

MATLAB, interaktif bir arayüze sahip olduğundan, görüntü ve video verileriniz hakkında kolayca fikir edinmek, görüntü işleme algoritmaları oluşturmak, bu algoritmaların testini ve optimizasyonunu gerçekleştirmek için kullanılabilir. MATLAB’ in görüntü işleme konusunda sunduğu kolaylıklardan bazıları:

  • Görüntü işleme, bilgisayarlı görü ve derin öğrenme için kapsamlı algoritmalar setiyle çözümler tasarlayabilirsiniz.
  • API’leri ve entegrasyon araçlarını kullanarak OpenCV, Python ve C / C++ kullanan ekiplerle iş birliği yapabilirsiniz.
  • Arayüz üzerinden, genel görevleri otomatikleştirmek ve farklı algoritmaları denemek için sunduğu uygulamaları kullanabilirsiniz.
  • Özel programlama veya BT bilgisi olmadan NVIDIA GPU’lar, bulut ve veri merkezi kaynaklarındaki algoritmaları hızlandırabilirsiniz. 
  • NVIDIA GPU’lar, Intel işlemciler, FPGA’lar ve ARM tabanlı gömülü işlemciler dahil olmak üzere gömülü cihazlarda geliştirdiğiniz algoritmaları dağıtabilirsiniz.

İnteraktif Görüntü İşleme Uygulamaları

Verilerinizi etkileşimli olarak keşfetmek ve otomatik olarak MATLAB kodu oluşturmak için MATLAB uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde sıfırdan kodlama yapmak zorunda kalmazsınız. Bahsedilen işlevler için aşağıdaki uygulamalara göz atabilirsiniz:

Camera Calibrator:

Kameranın içsel, dışsal ve mercek bozulma parametrelerini tahmin edebilirsiniz.

Image and Video Labeler

Bu uygulamalar, kullanıcıların görüntü ve video verilerini etiketlemesine olanak tanır. Image Labeler, görüntülerdeki nesneleri tanımlamak ve etiketlemek için kullanılırken, Video Labeler, videolardaki nesnelerin takibini yapmak ve yine etiketlemek için kullanılır.

Image Segmenter:

Görüntüler üzerinde bölme işlemi yaparak, nesneleri veya özellikleri farklı renklerle vurgulamasına olanak tanıyan bir uygulamadır.

Görselleştirme Uygulamaları

Resimler ve videolardan anlamlı bilgileri tanımlayın ve ayıklayın.

Hacim Görselleştirme

Volume Viewer Uygulaması ile 3B hacimsel verileri hacimler veya düzlem dilimleri olarak görüntüleyin 

Video Görüntüleyici

Oynatmak istediğiniz filmi veya görüntü dizisini seçin, dizideki belirli bir kareye atlayın veya ekranın kare hızını değiştirin. 

DICOM Tarayıcısı

DICOM dosyaları koleksiyonunu keşfedin, seçin ve MATLAB’a aktarın. 

Açık Kaynak ile Entegrasyon

Başka bir programlama dilinde yazılmış kodu MATLAB ’te yeniden kullanabilir, MATLAB tarafından desteklenen web siteleri oluşturabilir veya doğrudan MATLAB tarafından oluşturulan gömülü C kodunu kullanarak donanım programlayabilirsiniz.

Kurumsal e-bültenimize abone olarak FİGES hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sosyal Medya'da FİGES
FİGES Facebook
FİGES Twitter
FİGES Linkedin
FİGES Instagram

© FİGES A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ordek.co.