Mekatronik

Mekatronik sistemler geliştirmek, fiziksel alt sistemleri kontrol sistemleri ve gömülü yazılım ile entegre etmeyi gerektirir. Mühendisler , ilk geliştirmeden üretime kadar çok disiplinli mekatronik sistemleri modellemek, simüle etmek ve doğrulamak için Model Tabanlı Tasarımı kullanır. 

  • Algoritma tasarımından tesis davranışına kadar karmaşık sistem etkileşimlerini anlayın 
  • Birden çok ekiple paralel çalışarak geliştirmeyi hızlandırın
  • Sistem performansını tahmin edin ve optimize edin
  • Mekatronik sistemlerin kalitesini iyileştirin ve daha az donanım prototipi kullanarak test edin 
  • Simülasyon modellerinden otomatik olarak kod üreterek manuel kodlama hatalarını ortadan kaldırın
  • Gereksinimlerden tasarıma ve koda kadar izlenebilirliği             
  • Tasarım modellerini operasyonel dijital ikizler olarak yeniden kullanın

Diğer çözümlerimiz için

Modelleme

Elektrik, mekanik veya akışkan alanlardaki sistemin fiziksel bölümlerini temsil etmek için sistem veya bileşen seviyesi modelleri geliştirmek için Simscape’i kullanın. Üreticiye özel davranışı dahil etmek için 3D fiziksel bileşenleri ve SPICE alt devrelerini görselleştirmek için mevcut CAD dosyalarından tasarımları içe aktarın. Simülasyon yoluyla sistem performansını optimize edin ve entegrasyon hatalarını geliştirmenin başlarında tespit edin. Sanal devreye alma veya operasyonel dijital ikizler için simülasyon modellerini yeniden kullanın. 

Modelleme
Kontrol Tasarımı ve Denetleme Mantığı

Kontrol Tasarımı ve Denetleme Mantığı

Bode grafikleri veya kök lokusu gibi doğrusal kontrol teknikleriyle kapalı döngü kontrol sistemleri geliştirmek için doğrusal olmayan fiziksel modelleri doğrusallaştırın veya model tahmin kontrolü veya sağlam kontrol gibi gelişmiş kontrol stratejileri kullanın. Sisteminizin performans gereksinimlerini ve kararlılık kısıtlamalarını karşılamak üzere denetleyicileri otomatik olarak ayarlamak ve optimize etmek için önceden oluşturulmuş işlevlerden ve etkileşimli araçlardan yararlanın. Aşma, yükselme süresi, faz marjı ve kazanç marjı gibi zaman ve sıklık alanlarında temel performans ve kararlılık özelliklerini analiz edin.

Denetim kontrolü ve hata işleme için durum makinelerini geliştirin ve doğrulayın. Olası tasarım hatalarını tanımlamak için yürütülürken denetim mantığını analiz etmek ve hata ayıklamak için grafik animasyon kullanın.

Döngü İçinde Donanım Testi ve Hızlı Kontrol Prototipleme

Üretim ortamınıza hazırlanmak için hızlı kontrol prototipleme (RCP) ile algoritmalarınızı geliştirin. Fiziksel prototipleri azaltmak için tesis ve ortam modelinizin döngü içi donanım (HIL) simülasyonlarını kullanın. Speedgoat donanımında gerçek zamanlı simülasyonlar çalıştırın ve mekatronik sisteminizin performansını iyileştirmek için MATLAB’daki sonuçları analiz edin. 

Üretim Kodu Üretimi

Otomatik olarak optimize jeneratör C, C ++, IEC 61131-3 (Structured Metin ve Diyagramı Ladder), CUDA elle kodlama hatalarını ortadan kaldırmak, Verilog veya MATLAB ve Simulink’e şirketinden VHDL kodu. Performans değişimlerini araştırmak için değişken ve sabit nokta tasarım araçlarından yararlanın. Oluşturulan donanımdan bağımsız kodu, gerçek zamanlı donanımınıza dağıtım ve çevrimiçi hata ayıklama için PLC platformunuzun entegre geliştirme ortamına (IDE) entegre edin

Üretim Kodu Üretimi

Doğrulama ve onaylama

Tasarımlar, testler ve oluşturulan kod genelinde izlenebilirliği korumak için modelinizdeki gereksinimleri yazın, içe aktarın ve yönetin. Tasarımların gereksinimleri karşıladığını, model kapsamı için test senaryolarını otomatik olarak oluşturduğunu ve resmi test yöntemlerini kullanarak geliştirme süreci boyunca tasarımların kalitesini iyileştirdiğini kanıtlayın. Biçimsel yöntemler ve statik analiz kullanarak modeli ve kod uyumluluğunu kontrol edin. Statik kod analizi ile hataları bulun ve kritik çalışma zamanı hatalarının olmadığını kanıtlayın. IEC 61508, ISO 26262 ve DO-178 gibi endüstri standartlarını onaylamak için gerekli raporları ve eserleri oluşturun.