Nesnelerin İnterneti

IoT Uygulamaları için MATLAB & Simulink

MATLAB ve Simulink tahmine dayalı bakım, operasyon optimizasyonu, denetim kontrolü ve daha fazlası gibi IoT uygulamalarını tasarlamanıza, prototip oluşturmanıza ve devreye almanıza yardımcı olabilir.

  • Bulut depolamaya, ilişkisel ve ilişkisel olmayan veritabanlarına ve REST, MQTT ve OPC UA gibi protokollere yerleşik arayüzler kullanarak akışa ve arşivlenmiş verilere erişin ve önceden işleyin.
  • Veri temizleme, makine ve derin öğrenme, bilgisayar görüşü, kontroller ve optimizasyon gibi konular için binlerce kanıtlanmış, önceden oluşturulmuş işlevden hızlı bir şekilde özel IoT analitiği ve algoritmaları tasarlayın. Mevcut işlevleri kullanın, özelleştirin veya kendinizinkini oluşturun. 
  • Bağlı nesnelerinizi anlamak, kontrol etmek ve optimize etmek ve dijital ikizler oluşturmak için veriye dayalı ve fiziğe dayalı modeller geliştirin
  • C / C ++, HDL, PLC, GPU, .NET veya Java tabanlı yazılım bileşenlerini otomatik olarak oluşturarak MATLAB analitiğini ve Simulink modellerini varlık, uç veya bulut seçiminize dağıtın.
  • Daha küçük ölçekli sistemlerin prototipini oluşturmak ve operasyonel hale getirmek için MATLAB analitiği ile çalışmaya hazır bir IoT platformu olan ThingSpeak kullanın. 

Akışa ve Arşivlenmiş Verilere Erişim

Algoritmalarınızı geliştirmek için MATLAB’ı büyük verilerle kullanın. MATLAB, bulut depolama hizmetleri OPC UA, RESTful web hizmetleri ve veritabanları dahil olmak üzere birçok kaynaktan zaman damgalı ve yapılandırılmamış verileri destekler. MATLAB’ı MQTT gibi mesaj aracıları ve Kafka gibi akış protokolleri ile entegre ederek bağlı varlıklardan canlı verilerle çalışın.
Eksik veya hatalı değerleri değiştirmek, verileri düzeltmek ve farklı zaman damgası biçimlerini kullanan veri kümelerini hizalamak için yerleşik özellikleri kullanarak kolayca veri işleme ve temizleme gerçekleştirebilirsiniz.

Veriye Dayalı ve Fizik Tabanlı Dijital İkizler Oluşturun

MATLAB ile endüstriyel akıllı makinenizdeki verileri kullanarak bir model tanımlayabilirsiniz. Simulink’i çok alanlı modelleme araçlarını kullanarak fizik tabanlı bir model oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Hem veriye dayalı hem de fiziğe dayalı modeller, dijital bir ikiz olarak hareket etmek için işletme varlığından gelen verilerle ayarlanabilir. Bu dijital ikizler tahmin, durum simülasyonları, anormallik tespiti, hata izolasyonu ve daha fazlası için kullanılabilir.

Nesnelerin İnterneti

Endüstriyel IoT ve dijital ikizler için MATLAB & Simulink e-kitabı

Diğer çözümlerimiz için