Skip to main content

Güç Elektroniği Kontrol Tasarımı

Güç elektroniği mühendisleri, motorlar, güç dönüştürücüleri ve batarya sistemleri için dijital kontrol sistemleri geliştirmek için MATLAB ve Simulink kullanır.

  • Denetleyici ve kapalı döngü kontrol algoritmaları için kod simülasyonu ve oluşturmak için Simulink’i kullanın ve donanım üzerinde geleneksel el kodlamasına kıyasla proje süresini %50 azaltın.
  • Binlerce kullanıma hazır elektrik modelleme bileşenine ve masaüstü simülasyonu örneklerine erişin.
  • Kontrol tasarımı, sabit nokta tasarımı, sinyal işleme ve sertifikasyon için eklenti araç kutularını kullanın.
  • Speedgoat ve diğer gerçek zamanlı donanım platformları için gerçek zamanlı simülasyon desteği alın.

Güç Elektroniği Kontrol Tasarımı Türkçe Webinarını

Motor Kontrol Algoritmalarını Oluşturun ve Ayarlayın

Motor, güç elektroniği, sensör ve yük kitaplıklarından doğru sistem modelleri oluşturmak için MATLAB ve Simulink’i kullanabilirsiniz. Voltaj ve frekansı düzenleyen invertör güç elektroniklerini kontrol etmek için otomatik PID ayarını kullanabilirsiniz.

Simulink’te, akım ve hız kontrol cihazlarını tasarlamak için normal ve anormal çalışma koşulları altında kapalı döngü simülasyonları gerçekleştirebilirsiniz. Model başlatma, kapatma ve hata modları için hata algılama ve koruma mantığını tasarlayın ve güvenli motor çalışmasını sağlamak için değer kaybı ve koruma mantığını tasarlayabilirsiniz.

MATLAB Güç Elektroniği Kontrol Tasarımı
Güç Elektroniği Kontrol Tasarımı

Simulink ile Güç Dönüştürücüleri için Dijital Kontrolü Daha Hızlı Tasarlayın

Simulink ile analog ve dijital bileşenleri aynı simülasyon ortamında modelleyebilirsiniz. Güç aşaması ve denetleyicinin kapalı döngü simülasyonu, denetleyiciyi uygulamadan önce voltaj modu kontrolü ve akım modu kontrolü gibi tasarım seçeneklerini değerlendirmenizi ve doğrulamanızı sağlar.

Farklı doğruluk düzeylerinde güç dönüştürücüleri modelleyebilirsiniz: sistem dinamikleri için ortalama modeller, anahtarlama özellikleri için davranış modelleri ve parazitler ve ayrıntılı tasarım için ayrıntılı doğrusal olmayan anahtarlama modelleri. AC frekans taramaları ve sistem tanımlama kullanarak anahtar dönüştürücü modellerinde küçük sinyal analizi gerçekleştirerek doğrusal modeller elde edebilirsiniz. Bu modeller, Bode ile etkileşimli döngü şekillendirme ve kök-yer eğrisi grafikleri gibi klasik kontrol tekniklerini etkinleştirir.

Motor Kontrol Algoritmaları BLDC’yi Anlamak konulu e-kitabı

Simulink ile Akü Yönetim Sistemi Yazılımı Geliştirin

Elektronik devreleri ve toplu parametreli pil paketi modellerini simüle edin. Eşdeğer RC devre pil paketleri modellerine, anahtarlama güç elektroniğine ve değişken yüklere ve çevre koşullarına sahip modellerle çalışın. Denetim, kapalı döngü ve hata algılama algoritmaları tasarlamak, ayarlamak ve test etmek için Simulink’i kullanın. 

Test verilerini kullanarak pil modeli parametrelerini ayarlayın ve hücre kimyası, termal, eskime ve diğer doğrusal olmayan özellikleri yakalayın. Eyalet gözlemcileri, hücre dengeleme ve çevrimiçi sağlık durumu tahmini için şarj durumu (SoC) için tasarlanmıştır. Kontrol algoritmalarınızı eksiksiz bir çalışma koşulları ve hata senaryoları yelpazesinde uygulamak için model üzerinde Monte Carlo deneyleri çalıştırın.

Simulink ile Akü Yönetim Sistemi

Diğer çözümlerimiz için

Kurumsal e-bültenimize abone olarak FİGES hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sosyal Medya'da FİGES
FİGES Facebook
FİGES Twitter
FİGES Linkedin
FİGES Instagram

© FİGES A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ordek.co.