Skip to main content

Paralel Hesaplama

Paralel Computing Toolbox ile Büyük Ölçekli Veri Analizlerinizi ve Simülasyonlarınızı Hızlandırın!

Matematiksel modelleme, algoritma geliştirme ve test gibi büyük ölçekli simülasyonların ve veri işleme çalışmalarının tamamlanması veya çok fazla bilgisayar belleği gerektirmesi makul olmayan bir süre alabilmektedir.

Çok çekirdekli bilgisayarlar, GPU’lar, bilgisayar kümeleri, grid ve bulut hizmetleri gibi yüksek performanslı kaynaklardan yararlanarak bu çalışmaları hızlandırabilirsiniz. MATLAB & Simulink Paralel Hesaplama ürünleri, hesaplama ortamınızda ve iş akışlarınızda büyük değişiklikler yapmadan çalışmalarınızı hızlandırmanızı sağlamaktadır.  

MATLAB Paralel Hesaplama

Kümeler ve Bulutlarda Paralel Hesaplama

Masaüstündeki veya sanal masaüstündeki uygulamaları prototipleyebilir ve hatalarını ayıklayabilirsiniz. 

Çoklu ve yüksek performanslı CPU ve GPU makinelerinden yararlanarak analiz ve simülasyonlarınızı hızlandırabilirsiniz. MATLAB ve Simulink’i doğrudan Amazon Web Services® (AWS) ortamındaki veya Microsoft Azure®’daki sanal makinelerde çalıştırabilirsiniz. 
NVIDIA GPU Cloud veya NVIDIA DGX üzerindeki MATLAB Derin Öğrenme sinir ağlarını eğiterek derin öğrenme uygulamalarınızı da hızlandırabilirsiniz.

MATLAB Kullanıcıları için Cluster Computing çözümlerini anlatan internet seminerini izlemek için tıklayınız 

Simulink ile yapmak istediğiniz simülasyonları hızlandırın

Paralel Computing Toolbox ile birçok Simulink simülasyonunu aynı anda birden fazla CPU çekirdeğinde kolayca çalıştırabilirsiniz. Monte Carlo analizlerinde, parametre taramalarında, model testlerinde, deney tasarımlarında ve model optimizasyonlarında aynı modeli farklı girişler veya parametre ayarları ile kolayca çalıştırabilirsiniz. 

Simülasyonlarınızı paralel olarak çalıştırmak için parsim işlevini kullanabilirsiniz. İşlev, genel simülasyon süresini hızlandırmak için çoklu simülasyonları çok çekirdekli CPU’lara dağıtmaktadır. parsim aynı zamanda paralel havuzların oluşturulmasını otomatikleştirir, dosya bağımlılıklarını belirler ve model yapılarını yönetir, böylece tasarım çalışmalarınıza kolayca odaklanabilirsiniz. Paralel simülasyonları etkileşimli veya toplu olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Paralel Simülasyon iş akışını incelemek için

Minimum Programlama Eforu ile MATLAB Programlarını Hızlandırın

Paralel Computing Toolbox’da, döngüler için paralel ve GPU etkin MATLAB işlevleri gibi paralel programlama yapıları, MATLAB® kodunuzu hızlandırmanıza olanak sağlamaktadır. Hesaplamalarınızı hızlandırmak için bu yapıları kullanmak için minimum kod değişikliği gerekir. Yerleşik paralel ve GPU hesaplama algoritmaları, yüksek performanslı sistemlerinizden yararlanmanız için gereken programlama çabasını önemli ölçüde azaltır.

Paralel Hesaplama Kullanarak Optimizasyon Sorunlarını nasıl hızlandırabileceğinizi anlatan kayıtlı seminerimize ulaşabilirsiniz.

Diğer MATLAB & Simulink çözümleri için tıklayınız

Kurumsal e-bültenimize abone olarak FİGES hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sosyal Medya'da FİGES
FİGES Facebook
FİGES Twitter
FİGES Linkedin
FİGES Instagram

© FİGES A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ordek.co.