Tıbbi Cihazlar

MATLAB ve Simulink, mühendislerin çeşitli tasarım, uygulama ve doğrulama aşamalarını verimli bir şekilde entegre ederek ve otomatikleştirerek tıbbi cihaz yazılımı ve donanım geliştirmeyi hızlandırmasını sağlar.

  • Uygulamadan önce gelişmiş algoritmaları ve tüm sistemleri geliştirin ve test edin
  • Tasarım aşamasının başlarında mekatronik sistemlerin yanı sıra gömülü yazılımları simüle edin ve test edin
  • Otomatik olarak gerçek zamanlı kod oluşturarak prototip tasarlar ve kavram kanıtları oluşturun
  • Yazılım hatalarını bulmak ve modellerinizin ve kodunuzun doğruluğunu kanıtlamak için statik analizi kullanın
  • FDA / CE düzenlemeleri ve IEC 62304 gibi endüstri standartlarıyla uyumluluğu kanıtlamak ve hızlandırmak için raporlamayı otomatikleştirin

Biyomedikal Veri Analizi ve Algoritma Geliştirme

İster biyomedikal veri kümelerini analiz ediyor olun ister teşhis ve tedavi amaçlı tıbbi cihazlar için gelişmiş algoritmalar geliştiriyor olun, MATLAB size karmaşık verilerle çalışma ve mühendislik içgörüleri elde etme esnekliği ve gücü sağlar. 

  • Microsoft ® Excel ® gibi mevcut programlardan verileri içe aktarın ve analiz edin
  • Donanımdan görüntü, video ve sinyallerin alınmasını ve analizini otomatikleştirin
  • Yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi modelleri dahil olmak üzere algoritmalar geliştirin, test edin ve doğrulayın
  • Üretim veya prototip oluşturma için işlemciler, GPU’lar ve FPGA’lara MATLAB kodunu dağıtın

Tıbbi Cihazların Tasarımı ve Geliştirilmesi

Dinamik sistem modelleme ve simülasyon, ürün geliştirme sürelerinin yanı sıra cerrahi robotlar, ventilatörler, hemodiyalizörler, infüzyon pompaları ve kalp pilleri gibi karmaşık tanı ve tedavi edici cihazlar için doğrulama ve doğrulama aşamalarını hızlandırabilir. Gelişmiş elektro-mekanik-akışkan bileşenlerini karmaşık kontrol yazılımlarıyla birleştiren çok alanlı kapalı döngü sistemlerin tasarımları, hataya açık olabilir ve geliştirilmesi ve onaylanması zor olabilir.

Model Tabanlı Tasarımın MATLAB ve Simulink ile kullanılması, mühendislik ekiplerinin dahili araştırma ve geliştirmeden tasarım ve uygulamaya tek bir ortamda geçmesini sağlayan modüler bir geliştirme yaklaşımıdır.

FDA / CE Yönetmeliklerine ve Standartlarına Uygunluk 

Tıbbi cihaz sistemlerinin modellenmesi ve simülasyonu, tasarım, geliştirme ve test için giderek daha çok önemli bir bileşen olarak algılanmaktadır. FDA, mühendislik kararlarının cihaz performansı ve güvenliği üzerindeki etkisini yalnızca hayvan ve insan klinik araştırmalarına dayanmadan nasıl değerlendirebileceğini daha iyi anlamak için son birkaç yıldır modelleme ve simülasyon tekniklerinin kullanımını araştırmaktadır.

Tıbbi cihaz geliştirme sürecinde dinamik sistem modellemesi ve simülasyonu kullanmak, birçok mühendislik raporunun oluşturulmasını otomatikleştirerek düzenleyici yükün azaltılmasına ve gönderim zaman çizelgelerinin hızlandırılmasına yardımcı olabilir. Kullanılan Mathworks araçlar da olabilir valide FDA / CE düzenlenmiş iş akışlarında ve bu şekilde buluştuğu uyumlaştırılmış standartlara kullanılmak üzere IEC 62304.