Metaller, Malzemeler ve Madencilik

Metalürji uzmanları ve süreç mühendisleri, verimi optimize etmek, çalışmama süresini en aza indirmek ve güvenliği artırmak için MATLAB & Simulink kullanıyor. Gerçek zamanlı sensör verilerini analiz eder, madencilik operasyonlarını modeller ve simüle ederler, kontrol stratejileri uygularlar ve yapay zeka sistemlerinden yararlanırlar.
 
MATLAB ve Simulink madencilik mühendislerine yardımcı oluyor:
  • Yüksek hızlı sensör verilerine sayısal teknikler uygulayarak tahmini bakım sistemleri geliştirme
  • İşlem sorunlarını gidermek için geçmişten öğrenmeyle makine öğrenimini kullanma
  • Süreç performansını artırmak için tesis ve ekipman modelleme ve simülasyonunu kullanma
  • Dijitalleşmeyi benimsemek için veri bilimcileri ve BT personeli ile işbirliği
  • Sensörler kapalıyken tesis işlemlerine devam etmek için dijital bir ikiz kullanın

Öngörülü Bakım ve Sinyal İşleme ile Varlıkları Optimize Edin

MATLAB, ekipmanınızın belirli operasyonel ve mimari profiline göre özelleştirilmiş öngörücü bakım algoritmaları geliştirmenize yardımcı olabilir. Durum göstergeleri tasarlamak ve döner ekipmanınızın kalan kullanım ömrünü tahmin etmek için Predictive Maintenance Toolbox ™ kullanın. 
Kontrol döngülerinizin performansının izlenmesini otomatikleştirmek, boru hatlarınızdaki korozyon veya çukurluk derecesini uzaktan belirlemek ve boru hattı sızıntılarının yerini ve miktarını tespit etmek için Signal Processing Engineer ™ ‘nu kullanabilirsiniz.

Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme ve Büyük Veri

Statistics and Machine Learning Toolbox’ daki etkileşimli uygulamalar, veri bilimi konusunda uzman olmak zorunda kalmadan makine öğrenme tekniklerini uygulamanıza olanak tanır. MATLAB ayrıca büyük verilerle çalışmak ve derin öğrenme modelleri geliştirmek için tek, yüksek performanslı bir ortam sağlar. Bu, arıza tespiti ve teşhisini daha hızlı gerçekleştirmenizi ve süreçlerinizi daha iyi izlemenizi sağlar.

Arıza Verilerini Simüle Etme

Geleneksel olarak, mühendisler madencilik tesislerini ve süreçlerini sensörlerden toplanan verilere göre optimize eder. Ancak, sensör verileri bir makinedeki olası çoklu arıza modları için her zaman mevcut değildir. Bunun yerine, makinenizin bir modelini oluşturarak ve hatalı çalışma koşullarını simüle ederek hataları temsil etmek için simülasyon verilerini kullanabilirsiniz.

Simulink ve Simscape, makinenizin davranışını fiziksel bileşenleri ve dinamikleri açısından tanımlayabilen bir model oluşturmanızı sağlar. Parametre değerlerini değiştirerek, hataları enjekte ederek ve model dinamiklerini değiştirerek makinenin farklı arıza modlarını temsil edebilirsiniz.

Süreç Kontrol Stratejileri Geliştirme ve Dağıtma

MATLAB kontrol ürünlerini, kontrol şemaları tasarlamak ve bitki davranışının daha iyi analizi için dinamik simülasyonlar yapmak için kullanabilirsiniz. Çevrim içi donanım testi ve hızlı prototipleme ile tasarımınızı doğrulayın.

Planlama ve Çizelgeleme Faaliyetlerini Basitleştirin

Kesikli olay simülasyonu ile üretim ve zamanlamadaki verimliliği artırın. SimEvents ™ ile toplu üretim sürecinde görev zamanlaması ve kaynak kullanımının etkilerini inceleyebilirsiniz. MATLAB ve Simulink ürünlerini kullanarak, öngörme, kapasite planlama ve tedarik zinciri yönetimi ile ilgili kararlar için operasyonel araştırma da yapabilirsiniz.

Sayısallaştırma

MathWorks, kuruluşunuzun ihtiyaçlarına özel büyük veri stratejileri benimsemenize ve uygulamanıza yardımcı olabilir. Çok çeşitli uygulamaları basitleştirmek için önceden oluşturulmuş MATLAB araç kutularını ve referans mimarilerini kullanabilirsiniz: kurumsal BT sistemleri, bulut ve üretim veri altyapısı ile entegrasyondan hesaplamanızı kümelere ölçeklemeye veya modellerinizi MATLAB dışındaki kullanıcılarla paylaşmak için uygulamalar olarak dağıtmaya kadar . Bunu bulutta nasıl başarabileceğinizi görün.

Kurumsal e-bültenimize abone olarak FİGES hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sosyal Medya'da FİGES
FİGES Facebook
FİGES Twitter
FİGES Linkedin
FİGES Instagram

© FİGES A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ordek.co.