Skip to main content

MATLAB Day – ULUTEK

Etkinlik Programı ve İçeriği


Ammar Beğen

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Aktif olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Kontrol sistem tasarımı, sistem modelleme ve simülasyonu, otomotiv kontrol sistemleri alanlarında çalışmalar yürütmektedir.  Şu anda FİGES’ te Sistem Modelleme ve Kontrol Mühendisi olarak çalışmaktadır. 

Furkan Avcıoğlu

Gazi Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği eğitimini tamamlamıştır. Aktif olarak Uludağ Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisidir. Yapay sinir ağları,nesne tespiti,makine öğrenmesi,derin öğrenme ,bulanık mantık,biyomedikal görüntü ve sinyal işleme alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Daha öncesinde Türk Uzay Havacılık Sanayii’de ‘Rüzgar Tüneli Verilerinin Derin Öğrenme Metodları ile Arttırılması’ projesi kapsamında araştırmacı olarak çalışmıştır. Şu anda FİGES’te Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi Mühendisi olarak çalışmaktadır.

Burak Ali Arslan

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı bölümde Yüksek Lisansına devam etmektedir. Simülasyon Sistemleri ve Gömülü Yazılım alanlarında uzmanlık kazanmıştır. İnsansız hava araçları uçuş kontrol sistemleri otopilot ve alt sistemlere ait gömülü yazılım geliştirmelerine ek olarak donanım çevrim simülasyon sistem modellenmesi görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca döner kanatlı hava araçları için görsel tabanlı navigasyon, güdüm algoritmaları geliştirmeleri ve yazılım çevrim simülasyon sistemi ile geliştirilen projelerin liderliğini üstlenmiştir. FİGES’te Gömülü Sistemler Kıdemli Uzman Mühendis olarak çalışmaktadır.

Etkinlik Akışı

MATLAB & Simulink, yeni fikirleri denemeyi kolaylaştıran, tasarım sürecinde yaşanabilecek sorunların erken tespit edilebilmesini sağlayan, kod oluşturma gibi adımları otomatikleştirerek ve genel geliştirme sürecini hızlandırarak size, son teknoloji yazılım araçları sunar.

Bu etkinlik ile otomotiv sektöründeki uygulama süreçleri, yapay zeka, model tabanlı tasarım ve MATLAB ’ın yetkinlikleri hakkında bilgi edinebilir, ULUTEK içindeki farklı ekiplerin çalışmalarını öğrenebilir, çalışmalarınızı uygularken yaşadığınız sorunları yetkin mühendislerimize danışarak çözümleyebilirsiniz.

Saat Program Akışı
09:00-09:30 Kapı Açılış ve Etkinlik Kaydı
09:30-09:45 Açılış Konuşması – Zerrin Tabak
09:45-10:30 Model Based-Design for Automotive Applications -Ammar Beğen
10:30-10:45Kahve Arası ve Networking
10:45-11:30AI with Model-Based Design – Furkan Avcıoğlu
11:30-11:45Kahve Arası ve Networking
11:45-12:30Automatic C/C++ Code Generation and Verification for Model-Based Design – Burak Ali Arslan
12:30-12:45Kapanış

Etkinlik Bilgileri

Tarih
10 Temmuz 2024
Saat
09:00-12:30
Konuşmacı
Ammar Beğen
Furkan Avcıoğlu
Burak Ali Arslan
Konum
Bursa Ulutek Teknopark – Seminer Salonu
Kurumsal e-bültenimize abone olarak FİGES hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sosyal Medya'da FİGES
FİGES Facebook
FİGES Twitter
FİGES Linkedin
FİGES Instagram

© FİGES A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ordek.co.