MATLAB Kampüs Lisansı Nedir?

MATLAB Kampüs Lisansı tüm fakülte, IT personelleri, Akademisyenler, Araştırma Görevlileri, Öğrenciler ve Fakülte içerisinde yer alan tüm cihazları kapsamaktadır.

İster ağa bağlı, ister ağ dışında, kampüste veya labarotuvarlarda bu lisansa erişim mevcuttur. Herhangi bir uzaktan bağlantıya ihtiyaç kalmadan kişisel bilgisayarlara kurulum yapılabilmektedir.

Kendi kendine hizmet portalı aracılığıyla kullanıcılar için anlık olarak araç kullanılabilirliği sağlamaktadır. Bunun dışında IT personellerinin yönetim yükünü de azaltmak adına çok işlevsel bir lisanstır.

MATLAB Kampüs Lisansı, bu lisansa sahip olan tüm üniversiteler için onlara özel bir şekilde MATLAB Portal hizmeti sunmaktadır. Sağlamış olduğu bu portal hizmetinde, kullanıcılar bağlı oldukları üniversitelere ait sitelerden giriş yaparak MATLAB’i kullanabilirler. Bunun dışında portal sayfasının içerisinde IT personellerinin yönetim yükünü azaltmak adına teknik destek bölümü eklenmiştir. Bu teknik destek bölümünde kullanıcıların doğrudan ilgili distribütör veya MathWorks ile iletişime geçerek teknik destek servisi almaları sağlanmıştır. Portal içerisinde ek olarak MATLAB ile ilgili tüm eğitimlere ve videolara ulaşmak mümkündür. MATLAB ile ilgili tüm konular tek bir sayfa içerisinde toplanmıştır ve kampüs lisansına sahip olan üniversitelerdeki tüm kullanıcılar bu hizmetlerden yararlanabilirler.

MATLAB algoritma geliştirme, veri analizi, görselleştirme ve sayısal hesaplamalar için bir programlama ortamıdır.

Simulink ise sistemleri tasarlamak, simüle etmek ve onları test etmek için grafiksel bir ortamdır.

MATLAB Kampüs Lisansı içerisinde 110’dan fazla araç kutusu bulunmaktadır.

MATLAB Portalı’nı Sık Kullanılanlarınıza Ekleyin


MATLAB Onramp: MATLAB’in temel eğitimlerine giriş yapabilir, eğitimleri tamamlayarak sertifikanızı alabilirsiniz.

MATLAB Grader: Sınav, ödev ve projelerinizi çevrimiçi platform içerisinde oluşturabilir, öğrencilerinizle ile paylaşabilirsiniz.

MATLAB Online: MATLAB’i yüklemeden veya yapılandırmadan web tarayıcısında kullanabilirsiniz.

MATLAB Mobile: MATLAB komutlarını değerlendirebilir, dosyalar oluşturarak düzenleyebilirsiniz. Verileri görselleştirebilir ve sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Bunların hepsini telefonunuzdan veya tabletinizden gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Kurumsal e-bültenimize abone olarak FİGES hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sosyal Medya'da FİGES
FİGES Facebook
FİGES Twitter
FİGES Linkedin
FİGES Instagram

© FİGES A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ordek.co.