Gömülü Sistemler

Bir düğmeye basarak kod oluşturmak ve onu donanım üzerinde çalıştırmak için MATLAB ve Simulink‘ i kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, kodlama yalnızca bir görevdir, prototiplemeden üretime bir sonraki gömülü sisteminizi tasarlamak, kodlamak ve doğrulamak için MATLAB ve Simulink’i nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.  

 • Optimize edilmiş C, C ++, CUDA, Verilog, VHDL ve Yapılandırılmış Metin oluşturun   
 • Kullanım yüzen ve – sabit nokta yapmak için tasarım araçları maliyet vs performans tradeoffs 
 • Döngü içi testi kullanarak oluşturulan kodu doğrulayın ve profilini oluşturun 
 • AUTOSAR, ISO 26262, DO-178, MISRA C ve CERT C gibi standartlara uyun 
MATLAB Kod Oluşturma

MATLAB’dan Kod Oluşturma

Yalnızca üç yinelemeli adımda MATLAB için C, C ++, CUDA ve HDL kodu oluşturun. Kodu, masaüstlerinden mobil cihazlara ve gömülü sistemlere kadar her yerde çalıştırın ve dağıtın. Tasarımınız geliştikçe, MATLAB Coder ™ otomatik olarak yeni kod oluşturabilir, böylece manuel olarak kodlamanız gerekmez. Bu hızlanır ve daha fazla tasarım yinelemesine olanak tanır. 

Oluşturulan kodu kaynak kod, statik kitaplıklar veya dinamik kitaplıklar olarak MATLAB dışında çalışan uygulamalarınıza masaüstü veya bulutta entegre edebilirsiniz. Ayrıca üretilen kodu bir MEX işlevi olarak paketleyebilir ve doğrudan MATLAB’da kullanabilirsiniz. 

Simulink’ten Kod Oluşturma

Modellerinizi yüksek kaliteli kaynak koduna ve prototip oluşturma ve üretim için yürütülebilir dosyalara çevirmek için Gömülü Kodlayıcıyı kullanın. Varsayılan C ve C ++ ayarlarını kullanın veya SIMD talimatlarını, veri depolama sınıflarını ve bellek bölümü kod yerleşimlerini kullanarak daha yüksek performans için optimize edin. Çalışma zamanı sisteminize takılan ANSI / ISO C / C ++, MISRA-C veya AUTOSAR kaynak kodunu oluşturun. Veya özel donanım cihazınızı otomatik olarak indirip çalıştıran eksiksiz bir anahtar teslimi yürütülebilir dosya oluşturabilirsiniz.

Çift yönlü izlenebilirlik bağlantılarını kullanarak modelleriniz için oluşturulan kodu inceleyin veya kod, veri, işlev arayüzleri ve kod ölçümleriyle bir rapor oluşturun. 

Simulink Kod Oluşturma

Simulink model ve alt modellerinden C/C++ kod üretimi

Tasarımları ve Kodu Doğrulama

Tasarımları ve Kodu Doğrulama

Modellere, üretilen kodlara ve test senaryolarına ilişkin gereksinimleri yazın, yönetin ve izleyin. MAB gibi model standardı uyumluluğu için tasarımları kontrol edin. Simülasyon tabanlı testler geliştirin ve yürütün (döngü içi yazılım, döngü içi işlemci ve döngü içi donanım testleri dahil). Gömülü Kodlayıcı, görev ve işlev düzeyi profillemeyi kullanarak oluşturulan kodun profilini oluşturmanıza olanak tanır. 

Polyspace ürünleri, el kodunu ve oluşturulan kodu destekler. CWE, CERT-C ve ISO / IEC 17961 gibi standartları kullanarak çalışma zamanı hatalarının olmadığını kanıtlamanıza, kodlama kurallarını uygulamanıza ve güvenlik açıklarını kontrol etmenize olanak tanır. 

Destekleyici Standartlar

AUTOSAR ve MISRA C gibi popüler yazılım ve güvenlik standartlarıyla uyumlu kod oluşturmak için Gömülü Kodlayıcıyı kullanın. MathWorks, ISO 26262, IEC 61508, EN 50128, IEC 62304, DO-178’e göre sistemler ve kalite araçları geliştirmek için sertifika ve yeterlilik kitleri sunar, DO-254 ve otomotiv, medikal, demiryolu ve havacılık gömülü sistemler için. 

Simulink kullanarak AUTOSAR’ı geliştirmek için
En iyi 10 uygulama konulu e-kitabı

Donanım Desteği

Sinyal işleme, bilgisayarla görme, görüntü işleme veya kontrol sistemlerine kadar uygulamanız ne yaparsa yapsın, kodu hızla oluşturun ve donanımınız için derleyin.

Raspberry Pi veya Arduino gibi gömülü platformlarda kod oluşturun ve prototipini oluşturun. Mobil platformlarda, oluşturulan kodu kendi uygulamanıza entegre edin ve video kamera, mikrofon ve ivmeölçer gibi yerleşik sensörlere erişim dahil olmak üzere iPhoneiPad veya Android cihazlarda çalıştırın. Gömülü sisteminizi güçlü mikro işlemcilere dağıtın. 

Buna ek olarak, MathWorks ve Connections ortakları, aşağıdakiler dahil popüler donanımlar için yerleşik, anahtar teslimi entegrasyonlar sunar: 

 • Arduino Desteği 
 • ARM Desteği 
 • TI C2000 Desteği 
 • Discovery Board Desteği 
 • PLC Desteği 
 • NVIDIA Desteği 
 • Gömülü Linux desteği 
Gömülü Sistemler