Skip to main content

ISO 26262

ISO 26262 için MATLAB & Simulink Çözümleri

Otomotiv endüstrisinde yüksek bütünlüklü sistemlerin geliştirilmesi; karayolu taşıtlarının işlevsel güvenliği için uluslararası bir standart olan ISO26262’ye uygunluk göstermesi ile sağlanmaktadır. OEM’ler ve yan sanayiler ECU geliştirme süreçlerini ISO 26262 ile Model Tabanlı Tasarım kullanacak şekilde planlıyorlar. 

Embedded Coder,  Simulink  model doğrulama modülleri ve Polyspace  kod doğrulama modülleri, TÜV SÜD tarafından ASIL A-D için ISO 26262 isterleri doğrultusunda nitelikli yazılım olarak onaylanmıştır. Bu nitelikler; otomatik ve uygulamaya özel doğrulama iş akışına dayanmaktadır. Simulink’teki Processor-in-the-loop (PIL) simülasyon modunu kullanarak ASIL C ve D için ISO 26262-6 tarafından şiddetle tavsiye edildiği gibi arka arkaya model ve kod testlerini de desteklemektedir. Bu nedenle, mühendisler seri üretim ECU’ları için gereken hızlı ve bellek tasarruflu yazılımı üretmek için Embedded Coder tarafından üretilen işlemciye özgü kod da dahil olmak üzere kodlayıcı ve derleyici optimizasyonlarından yararlanabilmektedir. 

İş akışı belgeleri, TÜV SÜD sertifikaları ve raporları, test paketleri ve ek işlem hataları, IEC Sertifikasyon Kiti’nde (ISO 26262 için) sunulmaktadır.

MATLAB ISO 26262

 ISO 26262 e-kitabını incelemek için

Kurumsal e-bültenimize abone olarak FİGES hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sosyal Medya'da FİGES
FİGES Facebook
FİGES Twitter
FİGES Linkedin
FİGES Instagram

© FİGES A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ordek.co.