R2023b Yayında

  • C2000 microcontroller blockset

    Polyspace Test

    Polyspace Test, gömülü sistemlerdeki C/C++ kodları için birim ve entegrasyon testlerinin geliştirilmesi, yönetilmesi ve yürütülmesi için araçlar sağlar.

  • Simulink Fault Analyzer

    Simulink Fault Analyzer, simülasyonları kullanarak sistematik hata/arıza etkilerini görmeyi ve güvenlik analizlerinin yapılmasını sağlar. 

Önemli Güncellemeler

Aerospace Toolbox

Uydu takımyıldızlarının yörüngelerini yayabilir ve görselleştirebilir; görüş hattı(LOS) ve tutulma analizleri yapabilirsiniz.

Datafeed Toolbox

Bloomberg Hypermedia API’yi kullanarak güncel piyasa, gün içi işlem, güvenlik verilerine ayrıca geçmiş ve gerçek zamanlı verilere erişebilirsiniz.

DO Qualification Kit

Polyspace Test için DO-178C ve DO-330 kalifikasyonları eklenerek, bu standartlar için C/C++ kod geliştirme kalifikasyonları yapabilirsiniz.

Predictive Maintenance Toolbox

Motorlar ve dönen makinelerden fizik temelli özellikler çıkarma yeteneği sunuluyor.

Signal Integrity Toolbox

MATLAB scripts komutları kullanarak Serial Link Designer ve Parallel Link Designer uygulamalarını ayarlayabilir ve simülasyonları çalıştırabilirsiniz.

Simulink Desktop Real-Time

Donanımların kapalı döngü kontrol testlerini Linux tabanlı bilgisayarlarda gerçekleştirebilirsiniz. Yeni eklenen API ile birlikte birçok Simulink Desktop Real-Time özelliğini komut satırı üzerinden kullanabilirsiniz.  

Wavelet Toolbox

Toolbox’ın sağladığı uygulamaları kullanarak wavelet dönüşümü gerçekleştirip, Zaman-Frekans domaininde analiz yapabilirsiniz. Yapay zeka çalışmaları için otomatik özellik çıkarımı yapabilirsiniz Wavelet analyzer tamamen kaldırıldı ve uygulamanın desteklediği fonksiyonlar, Wavelet Signal Analyzer ve Wavelet Image Analyzer gibi diğer uygulamalara aktarıldı. 

Wireless HDL Toolbox

FPGA’ler, ASIC’ler ve SoC’ler için 5G, uydu, WLAN ve özel OFDM tabanlı haberleşme alt sistemleri tasarlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

MATLAB & Simulink ürünlerine göz atın