Ford Otosan Sanayi A.Ş

Şirket

Ford Otosan Sanayi A.Ş

Faaliyet Alanı

Otomotiv

Kullanıcı adı ve Şirketteki Görevi

Onur Yılmaz – Batarya Yönetim Sistemleri Mühendisi

MATLAB kullanım alanları ve projeleri

Batarya Hücre Simülasyonları | Batarya Sisteminin Modellenmesi | Batarya Yönetim Algoritmalarının Geliştirilmesi ve Test Edilmesi

MATLAB’ın sağladığı kolaylık ve çözümler

1. Simulink ile farklı hücre modelleme yaklaşımlarının hızlıca ve düşük maliyetler ile uygulanabilmesi, fiziksel prototipe ihtiyaç duyulmadan tüm kullanım senaryolarının, batarya hücreleri üzerindeki etkisinin simülasyonlar ile analitik olarak elde edilebilmesi.

2. Gelişmiş kullanıcı ara yüze sayesinde alternatif kontrol algoritmalarının hızlıca uygulanabilmesi ve gelişmiş data işleme araçları ile sonuçların etkin bir şekilde değerlendirilmesine imkan vermesi.

3. Embedded Coder desteği ile model tabanlı yazılım geliştirme yaklaşımıyla C tabanlı kod elde edilmesi, farklı paketlerin desteği ile SIL ve MIL ortamına hızlıca geçiş yapılıp, geliştirilmiş kodun etkin bir şekilde test edilmesi dolayısıyla geliştirme zamanında kısalmalar sağlaması

MathWorks ürünleri ile batarya modelleme ve BMS algoritmaları geliştirme çözümleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Simscape Battery
Kurumsal e-bültenimize abone olarak FİGES hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sosyal Medya'da FİGES
FİGES Facebook
FİGES Twitter
FİGES Linkedin
FİGES Instagram

© FİGES A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ordek.co.