Havacılık ve Savunma

Dünyadaki ana havacılık ve savunma organizasyonları kara, deniz, hava ve uzay sistemlerini geliştirme aşamasında Mathworks ürün ve hizmetlerini kullanmaktadır. Mühendisler ve araştırmacılar Mathworks araçlarını Airbus A380, F-35 Joint Strike Fighter, Mars Exploration Rover gibi ürünlerin model tabanlı tasarımlarında ve teknik hesaplamalarında kullandıkları gibi insansız hava araçları ve ileri kablosuz sistemlerin geliştirilmesinde de kullanmışlardır.

MATLAB® ve Simulink® ürünleri çok disiplinli sistemlerin tasarımında, yüksek duyarlılık gereken benzetimlerde, testlerde ve DO-178B ve MISRA-C gibi güvenlik standartlarına bağlı kalarak uçuş bilgisayar kodunun oluşturulması sürecinde esnek bir yazılım ortamı sağlamaktadır

Ayrıca bu ürünler, veri paylaşımı, tasarımlar ve organizasyon tanımlamaları için ortak bir yazılım ortamı sunarak tedarik zinciri boyunca haberleşmeyi ve çevikliği desteklemektedir. Bu yaklaşım program riskini en aza indirmekte ve çalışma gruplarının başarı ile sonlandırması gereken kritik sistemlerini daha hızlı geliştirmesine olanak sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi için bize danışabilir ve aşağıdaki İngilizce kaynakları izleyebilirsiniz: