HABERLER

MİLGEM PROJESİ 4. Gemisi Kınalıada Korveti Denize İndirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en önemli projelerinden biri olan Denizaltı Savunma Harbi ve Keşif Karakol Gemisi Projesi kapsamında MİLGEM Projesi 4.gemisi Kınalıada Korveti denize indirildi.

 


Haberin Devamı

FİGES; IDEF'17 fuarında TGRT Haber Savunma Sanayii Özel Bölümüne konuk oldu.

FİGES; IDEF'17 fuarında TGRT Haber Savunma Sanayii Özel Bölümüne konuk oldu... FİGES Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Tarık Öğüt’ün ve FİGES Genel Müdürü Sayın Koray Gökalp’in; IDEF’17 hakkındaki değerlendirmelerini, savunma sanayii sektörü gelişmelerini ve FİGES’in kendi ürettiği İleri Teknolojili Ürünleri hakkındaki görüşlerini paylaştığı videoyu sunarız. .
Haberin Devamı

AB UFUK-2020 çerçevesinde FİGES Mühendislik TÜBİTAK ile birlikte SAMOFAR Projesinde yer aldı

AB UFUK-2020 çerçevesinde, 2015 Ağustos’unda başlatılan SAMOFAR projesi, daha önceki yıllarda tasarımı yapılmış olan EVOL, toryum yakıt çevrimi kullanan Hızlı Ergimiş Tuz Reaktörüne (Th-ETR) ait nükleer güvenlik hesaplamaları ile nihaî tasarım detaylarının tamamlanmasına ilişkin dört yıllık bir projedir (http://samofar.eu/). Projede Fransa, Hollanda, İtalya, Euratom, Meksika, vb.den birçok bilimsel kuruluş, enstitü ve üniversite esas katılımcı olarak çeşitli iş paketlerini paylaşmış durumdadır. Bunun yanı sıra Rusya (Kurçatov Enstitüsü), Çin (SINAP) gibi ülkeler de aktif gözlemci statüsünde bazı iş paketlerini yüklenmiştir. .
Haberin Devamı

FİGES “En İyi Proje” Ödülünü aldı

AR-GE alanında uzman kuruluşlar arasında verilen Teknopark İstanbul Altın Küp ödül töreninde 2015’in “En İyi Proje” ödülünü “Biyonik El Projesi” ile FİGES A.Ş. aldı. 5.000’i aşkın kişinin oy kullandığı ödüllerde, FİGES kendi kategorisinde oyların %21’ine layık görülerek kendisi ile aynı kategoride yarışan diğer 14 rakibinin önünde bu ödülü almaya hak kazandı.
Haberin Devamı

Akademide MATLAB & Simulink Teknik Hesaplamalar Semineri, Kırklareli

FİGES Kırklareli Üniversitesi Kariyer Günlerinde “Enerji Teknolojileri ve Mühendislikte MATLAB Çözümlerini“ anlattı.
Haberin Devamı

27 - 28 Mayıs EtherCat Seminar 2014

FİGES A.Ş. 27 Mayıs 2014 Salı günü Ankara'da ve 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü İstanbul'da düzenlenen EtherCAT RoadShow Endüstriyel Ethernet Semineri'ne sunum ile katılım sağlamıştır.
Haberin Devamı

26 - 27 Mayıs 2014 - OTEKON - 2014 - 7. Otomotiv Teknolojileri Kongresi, Bursa

FİGES A.Ş. 26 - 27 Mayıs 2014 tarihleri arasında Bursa 'da düzenlenen, 7. Otomotiv Teknolojileri Kongresi'ne stand alanı ile katılım sağlamıştır.
Haberin Devamı

20 - 25 Mayıs 2014 - ILA Berlin Air Show, ALMANYA

FİGES A.Ş. 20 - 25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Almanya - Berlin 'de düzenlenen, ILA Berlin Air Show fuarına stand alanı ile katılım sağlamıştır.
Haberin Devamı


8 - 10 Mayıs 2014 - 3. Türkiye Ar-Ge Zirvesi ve Fuarı, İstanbul

08 - 10 Mayıs 2014 tarihleri arasında İstanbul 'da düzenlenen, 3.Türkiye Ar-Ge Zirvesi ve Fuarı'na FİGES A.Ş. sponsorluk ve stand alanı ile katılım sağlamıştır.
Haberin Devamı


14 Nisan 2014 - İYTE Savunma Sanayi ve Havacılık Paneli, İzmir

FİGES A.Ş. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından 14 Nisan 2014 tarihinde "Türkiye’de Savunma Sanayii ve Milli Projeler" konu başlığı ile düzenlenen “2. İYTE Savunma Sanayi ve Havacılık Paneli'ne stand alanı ve sunum ile katılım sağlamıştır. Panelde Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Tarık ÖĞÜT' de konuşmacı olarak yer almıştır.
Haberin Devamı03 - 05 Nisan 2014 - EDUCON 2014 – IEEE Global Engineering Education Conference, İstanbul

03 - 05 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul 'da düzenlenen, EDUCON2014 – IEEE Global Engineering Education Conference konferansına FİGES A.Ş. ziyaretçi olarak katılmıştır.
Haberin Devamı

25 - 27 Mart 2014 - DIMDEX 2014 (Doha International Maritime Defence Exhibition & Conference), QATAR

25 - 27 Mart 2014 tarihleri arasında Qatar'da düzenlenen, DIMDEX 2014 (Doha International Maritime Defence Exhibition & Conference) konferansına FİGES A.Ş. stand alanı ile katılım sağlamıştır.
Haberin Devamı

6 - 8 Mart 2014 - 4. Eurasia Rail (Avrasya) Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı, İstanbul

FİGES A.Ş., 6 - 8 Mart 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen, 4. Eurasia Rail (Avrasya) Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı’ na ziyaretçi olarak katılım sağlamıştır.
Haberin Devamı

4. SİNERJİTÜRK SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ Etkinliği 6-9 Mart 2014, İzmir

Sinerjitürk tarafından 6-9 Mart 2014 tarihlerinde düzenlenen 4. SİNERJİTÜRK SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ etkinliğine FİGES, sponsorluk ve stand alanı ile katılmıştır.

Haberin Devamı


MSI Dergisi Şubat 2014 - FX/TX'te Sanayi Ayağı Göreve Hazır

MSI Dergisi : FİGES, Her Safhada Katkı Vermek İstiyor

Savunma sanayisine ileri mühendislik çözümleri sunan, son dönemde bileşen ve alt sistemlerin tasarımı ve üretimi konularında da faaliyet göstermeye başlayan FİGES, FX/TX Projesi ile ilgili çalışmalara, şu konularda destek vermeyi hedefliyor:
Haberin Devamı

MSI Dergisi Ocak 2014 - FİGES, 6. Deniz Sistemleri Seminerinin Ev Sahiplerinden Birisi Oldu

MSI Dergisi : FİGES, 6. Deniz Sistemleri Seminerinin Ev Sahiplerinden Birisi Oldu

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Deniz Sistemleri Seminerinin ilk gününde, B Salonu’nda gerçekleştirilen
oturum, FİGES evsahipliğinde yapıldı. FİGES çalışanlarının oturum başkanlığı
yapmalarının yanı sıra oturumdaki 6 adet sunumun 3 tanesi de FİGES imzası taşıdı.
Haberin Devamı

2014 Yeni Yılınız Kutlu Olsun

ImageFİGES A.Ş. olarak yeni yılınızı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yıl dileriz. Nice Mutlu Yıllara!

Haberin Devamı

28-29 Kasım 2013, 6. Deniz Sistemleri Semineri, Ankara

Savunma Sanayii Müsteşarlığının desteği ile 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde ODTÜ KKM Ankara’da  gerçekleşen “6.Deniz Sistemleri Semineri” ne FİGES, oturum sponsoru olarak sunum ve stand alanı ile katılım sağlamıştır. 
Haberin Devamı


FİGES Sunum:
"Dizel Motorlu Gemiler için Susturucu Tasarımı"
"Askeri Denizcilik Projelerinde Mühendislik Çözüm Ortağınız-FİGES"
"Deniz Platformlarında Elektromanyetik Uygulamaları"

MSI Dergisi 100. Sayı FİGES DSS Özel Röportajı : Deniz Platformları İçin Vazgeçilmez Ortak: FİGES

MSI Dergisi : Deniz Platformları İçin Vazgeçilmez Ortak: FİGES

FİGES, Türkiye’nin özgün deniz platformları macerasının başlangıcı sayılabilecek MİLGEM Projesi’nden itibaren, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (Dz.K.K.lığı)’nave sektör firmalarına bu çalışmalarda destek olarak, platformların ve alt sistemlerinin, öngörüldüğü gibi performans göstermesi konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirdi.
Haberin Devamı

9 Ekim-23 Kasım 2013 - YAPISAL ANALİZ MÜHENDİSİ YETİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI

9 Ekim - 23 Kasım tarihleri arasında 6 hafta boyunca TAYSAD işbirliğiyle YAPISAL ANALİZ MÜHENDİSİ YETİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI gerçekleşmiştir.

Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Haberin Devamı

12 Kasım 2013 - Adnan Menderes Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü Mühendisliğe Giriş Dersi

Yapısal Analizler ve Tasarım Ekibi Yöneticimiz Ercenk AKTAY, üniversite öğrencilerine mühendislik alanındaki teorik ve pratik bilgileri bir arada gösterebilmek amacıyla, Adnan Menderes Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü 1.Sınıf Öğrencilerinin Mühendisliğe Giriş dersinde öğrencilerle bir araya gelerek deneyim ve birikimlerini öğrencilerle paylaştı.

Haberin Devamı

7-9 Kasım 2013 - II. Ulusal Ege Kompozit Malzemeler Sempozyumu

FİGES’in “MULTİFİZİK SİMÜLASYONLARDA KOMPOZİT MALZEME ANALİZLERİ” konusunda sunum yapacağı “II. Ulusal Ege Kompozit Malzemeler Sempozyumu” 7-9 Kasım 2013 tarihlerinde Pine Bay Resort Hotel, Kuşadası’nda gerçekleştirilmiştir.

FİGES Sunum: 8 Kasım 2013 “Multifizik Simülasyonlarda Kompozit Malzeme Analizleri”

Haberin Devamı

5-6 Kasım 2013 - 3. Askeri ve Elektronik Semineri

5-6 Kasım 2013 tarihlerinde Ankara ODTÜ KKM’de gerçekleşen “3. Askeri ve Elektronik Semineri” nde Gümüş Sponsorlar arasında yer alarak FİGES, etkinliğe workshop ve seminer sunumu ile katılım sağlamıştır.
FİGES Workshop:  "MATLAB & Simulink ile Yüksek Doğruluklu “C” Kodu Üretimi, Doğrulaması ve Sertifikasyonu” 
FİGES Sunum: “MathWorks Ürünleri (MATLAB) Gömülü Yazılım Çözümleri”

EKONEWS Dergisi (Temmuz- Ağustos 2013 Sayısı)

Savunma Sanayii ve Bursa / Dr. Tarık Öğüt.
Kritik ürün ve teknolojiler için yeni bir Ar-Ge zihniyeti şart..
 Haberin Devamı

Metal Makina Dergisi (Eylül-Ekim 2013 Sayısı)

FİGES 70 kişilik mühendis kadrosuyla makine sektörünün hizmetinde.. Haberin Devamı

13-15 Eylül 2013 - CIAPE Fuarı (Uluslararası Otomotiv Ana Sanayi ve Tedarikçi Fuarı)

FİGES A.Ş., 13-15 Eylül 2013 tarihinde Pekin / Çin Halk Cumhuriyeti'nde gerçekleşen CIAPE Fuarı (Uluslararası Otomotiv Ana Sanayi ve Tedarikçi Fuarı) etkinliğine stand alanı ile katılım sağlamıştır. Odak ülkenin Türkiye olarak belirlendiği fuar kapsamında düzenlenen R & I Partnership for OEM’s Between Turkey & China, 2013 China International Automotive Electronic Forum’ da FİGES A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Tarık ÖĞÜT konuşmacı olarak yer almıştır.

 Haberin Devamı

11-13 Eylül 2013 - 7th Ankara International Aerospace Conference AIAC’2013

11-13 Eylül 2013 tarihinde ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe FİGES, Gümüş sponsor olarak katılım sağlamıştır.

AIAC, havacılık ve uzay bilimleri ve teknolojileri alanlarında yerli ve yabancı arastırmacıların bilimsel çalışmalarının sunulup tartışıldıgı uluslararası bir forum oluşturmaktadır.


9-11 Eylül 2013 - 2. Ulusal EMC Kongresi

9-11 Eylül 2013 tarihleri arasında Işık Üniversitesi Maslak Kampüsünde gerçekleşen FİGES’in Gümüş Sponsorları arasında yer aldığı İkinci Ulusal EMC Konferansı’na FİGES bildiri ile katılım sağlayarak sunum gerçekleştirmiştir.

Sunum: Elektromanyetik Yayılımın Bilgisayar Destekli Analizlerle Kestirimi

Haberin Devamı

10 Eylül 2013 - FİGES ARGE GÜNLERİ - BURSA

FİGES A.Ş. tarafından 10 Eylül 2013 tarihinde Almira Hotel Bursa'da düzenlenen FİGES ARGE Günü - "Nitelikli ARGE Teknolojileri" etkinliğimiz 110 kişilik katılımcı sayısıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Haberin Devamı

FİGES ARGE DERGİSİ'nin İkinci sayısı çıktı!..

FİGES ARGE Dergisi ile amaçlarımız; dergimizin ileri mühendislik ve ARGE konularında bir platform oluşturması ve bu sayede, paylaşımlara ve görevdeşliklere yol açarak ülkemizin gelişimine katkıda bulunabilmek.
Haberin Devamı

5 Eylül 2013 - FİGES ARGE GÜNLERİ - İZMİR

FİGES A.Ş. tarafından 5 Eylül 2013 tarihinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi, İzmir’de düzenlenen FİGES ARGE Günü - "Nitelikli ARGE Teknolojileri" etkinliğimiz 80 kişilik katılımcı sayısıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Haberin Devamı

26-30 Ağustos 2013 - XVIII. Ulusal Mekanik Kongresi

FİGES’in sponsorları arasında olduğu ve stand alanı ile yer aldığı, Teorik ve Uygulamalı Mekanik Türk Milli Komitesi tarafından iki yılda bir düzenlenen 18. Ulusal Mekanik Kongresi 26-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında Celal Bayar Üniversitesi'nde gerçekleşmiştir.

Haberin Devamı

FİGES, İlk 500 Bilişim Şirketi İçinde 172. Sırada!

Image2010 yılında 256., 2011 yılında 227. olan firmamız, 2012 yılı sıralamasında üstün bir sıçrama yaparak 172. sıraya yükselmiştir. Bizlere olan destek ve güvenleri için tüm müşterilerimize, emekleri için tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.
Haberin Devamı

MSI Dergisi - FİGES’ten Dr. Can Alpdoğan ile Söyleşi: “FİGES Kabuk Değiştiriyor” - Ağustos 2013

MSI Dergisi Ağustos Sayısında Yapısal Analizler ve Tasarım Ekibi Yöneticimiz Dr. Can Alpdoğan ile Söyleşi Yayınladı. Dr. Can Alpdoğan söyleşide, firmamızın ‘Mekanik Tasarım ve Prototip İmalatı’ yönündeki yatırımlarını, Savunma sanayindeki projelerini ve vizyonunu anlattı. MSI’nin toplam 6 sayfa ayırdığı söyleşinin tamamına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Haberin Devamı - Röportaj

5 Temmuz 2013 - Askeri ve Sivil Denizcilikte ARGE ve İleri Mühendislik Etkinliği

FİGES olarak, 5 Temmuz 2013 tarihinde The Green Park Pendik Otel, İstanbul’da, sivil ve askeri denizcilik ve gemi inşaa sanayi sektör kurumlarını bir araya getirdiğimiz “Askeri ve Sivil Denizcilikte ARGE ve İleri Mühendislik” etkinliğimiz 150 kişiye yakın katılımcı sayısıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
Haberin Devamı

20-23 Haziran 2013 - Uluslararası Makina ve Kalıp/Model Tasarım ve İmalat Konferansı ve Sergisi

20-23 Haziran 2013 tarihinde Antalya Dedeman Otel'de gerçekleşen Uluslararası Makina ve Kalıp/Model Tasarım ve İmalat Konferansı ve Sergisi (7th International Conference And Exhibition On Design And Production Of Machines And Dies/Molds)'ne FİGES A.Ş. stand ve sunum ile katılım sağlamıştır.
Sunum: Simulation Techniques in Production Development, Ercenk Aktay
Haberin Devamı

MSI Dergisi Haziran 2013 Sayısı : FİGES, Denizaltı Çalışmalarında da Varım Dedi

MSI Dergisi : FİGES, Denizaltı Çalışmalarında da Varım Dedi.

Birçok önemli gemi projesine katkı sağlayan FİGES, denizaltı projelerinde de önemli katkılarda bulunacağını belirtti.

Haberin Devamı

FİGES Güçbot (Mayına Dayanıklı Askeri Çizme) projesine dahil oldu

FİGES’in patlama analizleri ve malzeme optimizasyonu iş paketleri üzerinde çalışacağı Güçbot (Mayına Dayanıklı Askeri Çizme) projesi, 22 Mayıs 2013 tarihinde Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda  yapılan toplantıyla başlatıldı. Toplantıya FİGES’ten Yapısal Analizler ve Tasarım Ekibi Yöneticisi Dr. Can Alpdoğan katıldı.

FİGES, İstanbul Teknik Üniversitesi Güneş Arabası Ekibi Sponsorları arasında

FİGES, Türkiye'nin İlk ve Tek 3 Yıl Üst Üste Duble Yapan Uluslar Arası Ödüle Sahip İstanbul Teknik Üniversitesi Güneş Arabası Ekibi Sponsorları arasında yer almaktadır.Haberin Devamı

TAYSAD Dergisi - Mayıs/Haziran 2013 Sayısı : FİGES Röportajı

FİGES A.Ş. Genel Müdürü Dr. Şadi KOPUZ : Deneyimlerimizi ve İyi Uygulamalarımızı Tedarik Sanayi ile Paylaşıyoruz

Dr. Şadi Kopuz, firma olarak deneyimlerini aktarmak istediklerini dile getirerek, tedarik sanayi firmalarının Ar-Ge çalışmalarına destek olmayı ve onların dünya çapında yer edinebilmesine bir miktar da olsa katkıda bulunabilmeyi hedeflediklerini söyledi.

Haberin Devamı

TAYSAD Dergisi - Mayıs/Haziran 2013 Sayısı: Sektörler Dünya Markası Yaratmak İçin Bir Araya Geldi

Ülkemizin mühendislik camiasında artık gelenekselleşen ve 17.si düzenlenen FİGES Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Ar-Ge Konferansı, kendisine bu yıl slogan olarak "Güçlü Marka İçin Güçlü ARGE" yi belirledi.Haberin Devamı

FİGES, OSTİM Kümelenmeleri Toplantılarına Katıldı

Ostim Endüstriyel Tasarım ve Mühendislik Merkezi (OTM) ’nin sekiz üyesinden biri olan FİGES, OSTİM kümelenmeleriyle karşılıklı yapılan tanıtım ve işbirliği toplantılarına katıldı. Toplantılar, Savunma ve Havacılık Kümesi, İş ve İnşaat Makineleri Kümesi - Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi, Yenilenebilir Enerji Kümesi ve Medikal Sanayi Kümesi ile gerçekleştirildi. Toplantıda OTM üyeleri firmalar küme üyelerine tanıtıldı. Bir ürünün pazar payını artırmaya yönelik tasarım ve mühendislik faaliyetlerinin öneminden bahsedildi. Kümelenmelere mensup sanayicilerin arge ve ürge çalışmalarına destek verebilmek adına OTM ile firmalar arasındaki olası işbirlikleri üzerine karşılıklı fikir alışverişi yaşandı. FİGES adına toplantıya Yapısal Analizler ve Tasarım Ekibi Yöneticisi Dr. Can Alpdoğan ve Tasarım Şef Mühendisi Gaye Kaplan katıldı.

31 Mayıs 2013 - ARGE SÜREÇLERİNDE İLERİ MÜHENDİSLİK HESAPLARI TASARIM VE SİMÜLASYON TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ

31 Mayıs 2013 tarihinde TAYSAD bünyesinde Otomotiv Ar-Ge ve ürün geliştirme süreçlerinde; tasarım, simülasyon ve ileri mühendislik hesaplamalarına ilişkin en yeni teknolojileri tanıtma, bu teknolojileri örnekler üzerinde anlatarak katılımcıları bilgilendirme amacıyla “ARGE Süreçlerinde İleri Mühendislik Hesapları Tasarım ve Simülasyon Teknolojileri Semineri” gerçekleştirildi.
 Haberin Devamı

FİGES ARGE DERGİSİ yayında

FİGES ARGE Dergisi ile amacımız, Ar-Ge çalışmaları içinde önemli bir rol oynayan ileri mühendislik analizleri, yani simülasyon dünyasından haberler vermek; tasarım ve ürüne yönelik konulardaki çalışmalarımızı ve ayrıca mekatronik, elektromanyetik, sistem modelleme ve gömülü yazılımlar konularında, son dönemde bünyemizde oluşturduğumuz uzmanlıklarımızı siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaktır.

Haberin Devamı

Eskişehir Havacılık Kümelenmesi- FİGES Tanıtım Kataloğu

Eskişehir Havacılık Kümelenmesi- FİGES Tanıtım KataloğuHaberin Devamı

27 Mayıs 2013 - İzmir Üniversitesi Teknoloji ve ARGE Etkinliği

İzmir Üniversitesi'nde düzenlenen Tıbbi Cihaz Teknolojileri Paneli'ne sunum ve stand ile katılım sağlanmıştır.Haberin Devamı

24 Mayıs 2013 - Ege Üniversitesi Kariyer Günleri

FİGES A.Ş. Ege Üniversitesi Kariyer Günleri’ ne sunum ve stand alanı ile katılım sağlamıştır.Haberin Devamı

22 Mayıs 2013 - Tıbbi Cihaz Sektöründe ARGE ve İleri Mühendislik Çözümleri Günü

FİGES olarak, 22 Mayıs 2013 tarihinde tıbbi cihaz tasarımı ve geliştirilmesi sürecindeki ARGE ve ileri mühendislik çözümlerini aktardığımız “Tıbbi Cihaz Sektöründe ARGE ve İleri Mühendislik Çözümleri Günü” etkinliği 50 kişiye yakın katılımcı sayısıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
Haberin Devamı

ANSYS’ten Dr.-Ing. Stuart HARTLE’ı Konferansımızda Ağırladık

ANSYS firmasında, Türkiye’nin de dahil olduğu bölgeden sorumlu yönetici olan Dr.-Ing. Stuart HARTLE, 17. FİGES Konferansı’nda konuşmacı ve katılımcı olarak yer aldı.

Haberin Devamı

FİGES, IDEF’te HAVELSAN ile sözleşme imzaladı

FİGES, “Denizaltı Manevra Modeli Geliştirme Projesi” (DEMMOG) kapsamında SSM önderliğinde HAVELSAN ile sözleşme imzalamıştır.


Haberin Devamı

7-10 Mayıs 2013 - FİGES A.Ş. IDEF 2013’te yer aldı.

7-10 Mayıs 2013 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na FİGES A.Ş. 3. Salon, 324D stand alanı ile katılımını sağlamıştır.


Haberin Devamı

Defence Turkey Dergisi - IDEF’13 Özel Sayısı: FİGES Röportajı ve İlanı

Defence Turkey Dergisi - IDEF'13 Özel Sayısı - FİGES Röportajı
"FİGES Engineering is Expanding its Defence Activities


Haberin Devamı - Röportaj
Haberin Devamı - İlan

MSI Dergisi - FİGES "Güçlü Marka İçin Güçlü ARGE"yi Masaya Yatırdı

FİGES A.Ş. tarafından 19 Nisan 2013 tarihinde yapılan 17. Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansında "Güçlü Marka İçin Güçlü ARGE" konusu masaya yatırıldı.

Haberin Devamı

10 Mayıs 2013 - Trakya Üniversitesi, MATLAB & Simulink’in Akademide Kullanımı Semineri

FİGES A.Ş. tarafından düzenlenen MATLAB & Simulink’in Akademide Kullanımı Semineri Trakya  Üniversitesi, Prof. Dr. Ahmet KARADENİZ Yerleşkesi Mühendislik Fakültesinde gerçekleştirildi.

Haberin Devamı

9-10 Mayıs 2013 - Uludağ Üniversitesi Kariyer Günleri

Uludağ Üniversitesi tarafından 09-10 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlenen “Uludağ Üniversitesi Kariyer Günleri”ne FİGES A.Ş. stand alanı ile katılım sağlamıştır.


Haberin Devamı

Ostim Organize Sanayi Gazetesi - OSTİM’de FİGES A.Ş.

Endüstriyel Tasarım ve Mühendislik Gücünün Birleştiği OSTİM’de FİGES’ A.Ş. de yer alıyor.Haberin Devamı

5-6 Mayıs 2013 - Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji ve Kariyer Günleri

Celal Bayar Üniversitesi tarafından 05-06 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlenen “Celal Bayar Üniversitesi Kariyer Günleri”ne FİGES A.Ş. stand alanı ve sunum ile katılım sağlamıştır.


Haberin Devamı

3-5 Mayıs 2013 - Bursa Bilim Şenliği

Büyükşehir Belediyesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen, ‘Bursa Bilim Şenliği 2013’, Merinos Park’ta gerçekleşen etkinliğe FİGES A.Ş. stand alanı ile katılım sağlamıştır.

Haberin Devamı

2-5 Mayıs 2013 - PaWex 2013

FİGES A.Ş. 2-5 Mayıs tarihleri arasında, İstanbul’ da düzenlenen PaWex 2013, Pompa, Vana, Su Arıtma Sistemleri, Boru ve Bağlantı Elemanları Fuarı’ na stand alanı ile katılım sağlamıştır.25 Nisan 2013 - İYTE Savunma Sanayi ve Havacılık Paneli

FİGES A.Ş., İYTE tarafından bu yıl ilki düzenlenen 1. Savunma Sanayi ve Havacılık Paneli’ nde konuşmacı olarak yer almıştır. 25 Nisan tarihinde, gerçekleşen panelin ana teması, deneyimler ışığında Türkiye’de yapılan çalışmalar ve teknolojik gelişmeler çerçevesinde “Savunma Sanayi Sektöründe Ar-Ge Faaliyetleri” olarak belirlendi.

Haberin Devamı

19 Nisan 2013 - 17. Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansı

FİGES A.Ş. tarafından 19 Nisan 2013 tarihinde yapılan 17. Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansında Sektörler Dünya Markası Yaratmak İçin Bir Araya Geldi.

Haberin Devamı

15 Nisan 2013 - Marmara Üniversitesi Mekatronik Kariyer Günleri

FİGES A.Ş., 15 Nisan tarihinde Marmara Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Mekatronik Kariyer Günleri' ne sunum ile katılım sağlamıştır.

Haberin Devamı

11 Nisan 2013 - 3. İYTE Teknoloji ve Kariyer Günleri

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından 11 Nisan 2013 tarihinde Kütüphane Gösteri Merkezi’nde 3. Kez düzenlenen “3. İYTE Teknoloji ve Kariyer Günleri”ne FİGES A.Ş. stand alanı ve sunum ile katılım sağlamıştır.

Haberin Devamı

Metal Makina Dergisi Mart - Nisan 2013 sayısı - FİGES Röportajı

Metal Makina Dergisi Mart - Nisan 2013 sayısı - FİGES Röportajı

“Ekibimizde doktoralı çalışan oranı %10’u aştı."
Haberin Devamı - Röportaj
Haberin Devamı - İlan

TEI A.Ş.'den FİGES A.Ş.' ye Teşekkür

FİGES A.Ş. 2012 ticari yılına ait "Firma Performans Değerlendirmesi" sonucunda A sınıfı tedarikçi olarak değerlendirilmiştir.

Başarılı çalışmalarından ve desteklerinden dolayı TEİ A.Ş. tarafından teşekkür belgesi ile onurlandırılmıştır.
Haberin Devamı

BİSİAD Bilişim Ödülleri Sahiplerini Buldu - Stratejik Sektörde Yazılım Geliştiren En Başarılı Şirket FİGES

Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği (BİSİAD) tarafından düzenlenen BİSİAD Bilişim Ödülleri töreninde FİGES, Stratejik Sektörde Yazılım Geliştiren En Başarılı Şirket ödülünü aldı.


Haberin Devamı

FİGES A.Ş. Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) üyesidir.

Ülkenin raylı ulaşım sistemlerindeki her türlü ihtiyacının yerli sanayici tarafından üretilebileceğini savunan raylı ulaşım sistemleri sanayicileri, destekleyici kurum ve kuruluşları ile birlikte “ İş Birliği ve Güç Birliği” inancıyla bir araya gelerek, “Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi” oluşturuldu.

Haberin Devamı

8 - 9 Mart 2013 - Hezarfen Savunma Sanayii Günleri’13

Hezarfen Havacılık ve Uzay Kulübü’nün Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği “Hezarfen Savunma Sanayii Günleri’13” etkinliğine sponsor olarak destek olmuştur. Bu etkinlikte, FİGES’in tanıtım sunumu ve stand alanı da yer almıştır.

7 - 9 Mart 2013 - 3. Eurasia Rail ( Avrasya ) Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı

FİGES A.Ş., 7 - 9 Mart 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen, 3. Eurasia Rail (Avrasya) Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı’ na stand alanı ile katılım sağlamıştır. Standımızı ziyaret eden tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.

Haberin Devamı

6 - 8 Mart 2013 - Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri

Congresium Ankara’da gerçekleşen “Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri” etkinliğine stand alanı ve sunum ile katılım sağlamıştır.


MSI Dergisi - FİGES IDEX'te

MSI Dergisi IDEX Özel Sayısı - FİGES IDEX'te de Türk Savunma Sanayisinin Yanında

Haberin Devamı

Defence TURKEY - IDEX Özel Sayısı: FİGES Engineering is Expanding its Defence Activities

Defence Turkey dergisinin IDEX özel sayısında, ileri mühendislik hizmetleri sektörünün önemli firmalarından biri olan FİGES ve çalışmaları hakkında, Genel Müdür Dr. Şadi Kopuz ile yaptığı röportaj yer almaktadır.

Haberin Devamı

17-21 Şubat 2013 - IDEX 2013

17-21 Şubat 2013 tarihleri arasında Abu Dhabi’de gerçekleşen “IDEX 2013” (The International Defence Exhibition and Conference)’e, Savunma Sanayi Müsteşarlığı himayesinde Milli Katılım çerçevesinde FİGES A.Ş.’de stand alanı ile katılım sağlamıştır.

FİGES A.Ş.'ye Başarılı Distribütör Ödülü (Dominator Nominee) Tüm Müşterilerimize Teşekkürler

ImageDünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı ANSYS’in Türkiye'deki temsilcisi olan FİGES A.Ş. 2012 yılı Dominator Nominee “Başarılı Distribütör Ödülü” nü ANSYS Inc. firması tarafından almıştır.
Bu ödülü almamızdaki katkılarından dolayı tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.
Haberin Devamı

Uçuş Noktası Dergisi - FIGES Advanced Engineering Services for Air Platforms

Image

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Uçuş Noktası Dergisi Şubat 2013 FİGES ilanıHaberin Devamı

FİGES, YTU Racing ekibine sponsor

Image

FİGES A.Ş.,  3 - 7 Temmuz 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan Formula Student 2013 yarışlarına katılan YTU Racing ekibine ANSYS eğitimleri ile eğitim sponsoru oldu.Haberin Devamı

FİGES A.Ş.'ye Başarılı Distribütör Ödülü (Dominator Nominee)

Image

Dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı ANSYS’in Türkiye'deki temsilcisi olan FİGES A.Ş. 2012 yılı Dominator Nominee “Başarılı Distribütör Ödülü” nü ANSYS Inc. firması tarafından almıştır.

Haberin Devamı

FİGES A.Ş. Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) üyesi

Image

FİGES A.Ş. Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) üyesi olmuştur.Haberin Devamı

FİGES A.Ş. Sosyal Medya'da

Image

FİGES A.Ş. Sosyal Medya'da tüm hızıyla ilerlemeye devam ediyor.Haberin Devamı

14 Ocak 2013 - Bursa Valiliği'nden FİGES A.Ş.' ye Teşekkür  

Image

FİGES A.Ş. Savunma Sanayisine yaptığı katkılardan dolayı Bursa Valiliği tarafından teşekkür belgesi ile onurlandırılmıştır.

Haberin Devamı

11 Ocak 2013 - FİGES A.Ş. 2013'e Giriş Toplantısı

Image

 “FİGES A.Ş. 2013’e Giriş Toplantısı” 11 Ocak 2013 tarihinde tüm FİGES çalışanlarının katılımıyla The Green Park Pendik Hotel, İstanbul’da gerçekleşti.
FİGES, geride bıraktığı 2012 yılını değerlendirirken ayrıca 2013 yılına yönelik vizyon ve hedeflerini belirledi.

Haberin Devamı

2013 Yeni Yılınız Kutlu Olsun

ImageFİGES A.Ş. olarak yeni yılınızı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yıl dileriz. Nice Mutlu Yıllara!


Haberin Devamı

06 Aralık 2012 - KOBİLER, ARGE VE SAVUNMA SANAYİ konulu program konuğu
FİGES A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tarık ÖĞÜT

ImageEGEKOBİDER Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Güventürk’ün 6 Aralık 2012 Perşembe akşamı sunduğu "KOBİLER, ARGE VE SAVUNMA SANAYİ" konulu programın konuğu FİGES A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tarık ÖĞÜT oldu.

Haberin Devamı

15 Aralık 2012 Ege Bilişim Zirvesi 2012

Image

FİGES A.Ş.’nin sponsor olduğu, Ege Üniversitesi Mühendislik Kulübü’nün katkılarıyla Ege Üniversitesi, İzmir’de gerçekleşen “Ege Bilişim Zirvesi 2012” etkinliğinin açılış konuşmacıları arasında FİGES A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tarık ÖĞÜT yer almıştır. Ayrıca programda FİGES A.Ş.’nin ARGE Uygulamalarından bahsedeceği bir oturumda gerçekleştirilmiştir.
                                                                                    Haberin Devamı

MSI Dergisi Kara Sistemleri Özel Sayısı: FİGES Mühendislik Savunma Faaliyetlerini Genişletiyor

Image

Son yıllarda önemi giderek artan ileri mühendislik hizmetleri sektörünün lokomotif firması FİGES ve çalışmaları hakkında, Genel Müdür Dr. Şadi Kopuz ile yapılan röportaj yer alıyor.

Haberin Devamı

29-30 Kasım 2012 GÖMSİS 2012, Gömülü Sistemler ve Uygulamaları Sempozyumu

Image

29-30 Kasım 2012 tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi, İstanbul’ da düzenlenen GÖMSİS 2012 - Gömülü Sistemler Sempozyumu’ na sunum ve stand alanı ile katılım sağlanmıştır. Sempozyumda Gömülü Sistemler konusunda yapılan araştırma, geliştirme ve uygulama çalışmaları sunulmuştur.

Seminer : MATLAB & Simulink Algoritmalarının FPGA Üzerinde Gerçeklenmesi

27 Kasım 2012 1. Kara Sistemleri Semineri

FİGES A.Ş., Savunma Sanayii Müsteşarlığının ev sahipliğinde 27 Kasım 2012 tarihinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezi Ankara’da gerçekleşen 1.Kara Sistemleri etkinliğine Oturum Sponsoru olarak stand alanı ve sunum ile katılım sağlamıştır.

Sunu: Yapısal Analiz ve Tasarım Projelerinde İleri Mühendislik Çözümleri

14-16 Kasım 2012  Türkiye 12. Enerji Kongresi ve Sergisi

14-16 Kasım 2012 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen ve ana teması “Türkiye’nin Artan Enerji İhtiyacında Seçenekler ve Yatırımlar” olan Türkiye 12. Enerji Kongresi ve Sergisi ‘ne stand alanı ile katılan FİGES A.Ş., etkinliği destekleyen kurumlar arasında yer alarak ürün ve hizmetlerini de tanıtma imkanı sağlamıştır.

Haberin Devamı

13-15 Kasım 2012  Uludağ Üniversitesi II. Bilgilendirme ve AR-GE Günleri

13-15 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşen Uludağ Üniversitesi II. Bilgilendirme ve AR-GE Günleri’ nde, FİGES A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tarık ÖĞÜT “Üretimden ARGE’ye Yüzey Modelleme” panelinde konuşmacı olarak yer alarak konu hakkında bilgi aktarımında bulunmuştur.

Haberin Devamı

Kurban Bayramınız ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

ImageKurban Bayramınızı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutlar,sevdiklerinizle birlikte nice mutlu bayramlar dileriz.


Haberin Devamı

FİGES A.Ş. Ankara'da İkinci Adresiyle ODTÜ OSTİM TEKNOKENT'te

Image

FİGES A.Ş. Ankara'da İkinci Adresiyle ODTÜ OSTİM TEKNOKENT'te Tasarım ve Prototip İmalat hizmeti sunuyor.Haberin Devamı

12 Ekim 2012 ICAT 2012 Konferansı

Image

FİGES A.Ş.’nin sponsorları arasında yer aldığı ICAT 2012 konferansı (International Conference on Energy and Automotive Technologies) 12 Ekim tarihinde İstanbul’da gerçekleşmiştir. Ana teması “Gelecek Yakıt ve Aktarma Organları Teknolojileri: Fırsat ve Tehditler” olan konferansta FİGES A.Ş.’de stand alanı ile yer almıştır.


Haberin Devamı

11-14 Ekim 2012 3. SİNERJİTÜRK Savunma ve Havacılık Teknolojileri Etkinliği

Image

FİGES A.Ş.’nin sponsor olarak yer aldığı 11-14 Ekim 2012 tarihlerinde Sheraton Çeşme Hotel’de gerçekleştirilen 3. SİNERJİTÜRK Savunma ve Havacılık Teknolojileri etkinliği savunma teknolojileri alanında faaliyet gösterenleri bir arada buluşturdu.

Haberin Devamı

FİGES A.Ş. Sosyal Medya’da

http://www.figes.com.tr/imgeler/sos.jpg      http://www.figes.com.tr/imgeler/facebooko.png  http://www.figes.com.tr/imgeler/twittero.png   http://www.figes.com.tr/imgeler/linkedino.png     
1 2 3 4 5