Askeri Sistemler

ANSYS; askeri yapıların, hava araçlarının, araçların, gemilerin ve silahların analizi için devlet ve savunma sektörüne uygun en yeni mühendislik simülasyon teknolojisini sunar. ANSYS'in yararları şu özellikleri içerir:

  • Daha kısa zaman ölçeğini karşılama ve rekabetçi kalma
  • Karmaşık ama esnek araçlarla AR-GE çalışmalarına yön verme
  • Az prototiple, hızlı ve kolayca tasarımları değiştirme
  • Sıkı askeri uygunlukları karşılama

Savunma kuruluşları ve devlet kurumları, hızla değişen askeri ve güvenlik durumlarına uymakta zorlanırlar. Soğuk Savaşın bitiminden beri; şehir savaşı, terörist bombalama ve kaza patlamaları ile beraber tehditlerin doğasında değişimle birlikte bir artış yaşanmıştır. Böylece devletler ve sektör; patlama, şok ve çarpışmaya maruz kalan sistemler için yeni teknolojiler, araçlar ve koruyucular geliştirmeye odaklanmak zorunda kalmışlardır.

Bu bakımdan, ANSYS'in geniş çaplı dinamik, CFD ve yapısal analiz yazılımları, patlama ve çarpışma durumlarını simüle etmede gayet güçlüdür. ANSYS yazılımları, savunma ve güvenlik sistemlerinin performansını hızlı ve maliyet azaltıcı bir şekilde değerlendirir. Ayrıca, geniş çaplı tehdit senaryoları altında bu sistemlerin tepkilerini öngörmek ve anlamak için önemli bir araçtır.

ANSYS, Askeri Sistemler