ANSYS LS-DYNA

ANSYS LS-DYNA teknolojisi, ANSYS şirketi ile Livermole Yazılım Teknolojisi Şirketi'nin ortak çabasının ürünüdür. 1996'da sunulan ANSYS LS-DYNA yazılımının özellikleri ve sağlamlığı, sayısız sektördeki binlerce müşterinin yüksek karmaşıklıktaki tasarım sorunlarını çözmesinde yardımcı olmuştur. LS-DYNA programının sunduğu güçlü eksplisit çözümleri, ANSYS klasik (APDL) ortamı içinde ANSYS Mechanical kullanıcılarına sunulmaktadır. 12.0 Versiyonu ile, LS-DYNA çözücüsü, CAD ara yüzü ve otomatik ağ oluşturmayı da içeren özellikleri ile ANSYS Workbench platformuna tam uyum sağlamıştır.

ANSYS LS-DYNA teknolojisi; kısa zamanlı, orta-ağır yüklemeli katı-katı dinamik durumlara tam uygunluk gösterir. ANSYS LS-DYNA yazılımı; çarpışma, kanat muhafazası, presleme ve şekil verme gibi zorlu uygulamaları simüle etme alanında idealdir.

ANSYS LS-DYNA yazılımı; 2 ve 3 boyutlu eksplisit sonlu elemanlar ile otomatik kontak oluşturmayı da içeren tek-yüzey, yüzey-yüzey ve düğüm noktası (node)-yüzey kontak grubunu destekler. Hızlı çözüm seçenekleri de sunar. Simetrik çoklu işleme (SMP) ve geniş paralel işleme (MMP) metotları; tek CPU zaman aralığında eksplisit simülasyon çözümleri almak için, birden fazla CPU ve çekirdek kullanarak yazılımın performansını ayarlar.

ANSYS LS-DYNA yazılımının malzeme kütüphanesi; bir eksplisit çözümde modellemek isteyebileceğiniz, basit ve hızlı çözeninden karmaşık olanlarına kadar tüm malzeme modellerini içerir.

Ayrıca ANSYS multi-fizik çözümleri, ANSYS Structural ve ANSYS Mechanical ürünlerinde mevcuttur. Bu iki ürün ANSYS LS-DYNA yazılımıyla birleştirilirse, presleme gibi ön gerilme ve geri yaylanma içeren hem implisit hem de eksplisit çözüm isteyen problemleri çözebilir.

ANSYS Explicit STR | ANSYS AUTODYN | ANSYS LS-DYNA