ANSYS Geometri Ara Yüzleri

ANSYS; tüm CAD sistemleriyle etkileşimi, ek okuyucu ve dönüştürücüleri ve analiz üzerine odaklanmış modelleyicisi yardımıyla bir mühendislik simülasyonu ortamı içerisindeki en kapsamlı modelleme çözümlerini sunar.

ANSYS geometri modelleme çözümleri; sektör lideri CAD-CAE etkileşimi ortamında sınıfının en iyi CAD etkileşim teknolojisini içerir. Autodesk Inventor, CATIA V5, CoCreate Modeling, Autodesk® Mechanical Desktop®, Pro/ENGINEER, Solid Edge, SolidWorks ve Unigraphics®'i kapsayan tüm büyük CAD sistemleriyle doğrudan, ilişkili ve çift yönlü ara yüzler içerir. Ayrıca IGES, STEP, ACIS, Parasolid, CATIA V5 ve CATIA V4 dosya formatlarını okur.

ANSYS Geometri Ara Yüzleri

ANSYS'in CAD etkileşimli çözümleri, CAD parçalarının tek hamlede güncellemesini kapsar. ANSYS CAD ara yüzü, Named Selection Manager'ı (Adlandırılmış Seçim Yöneticisi) da içerir. Named Selection Manager, CAD sistemlerine spesifik özellikler atamayı ve bunları modelleme, ağ oluşturma (mesh) ve analiz gibi ANSYS uygulamalarında doğrudan kullanmaya yarar.

ANSYS'in CAD etkileşimli çözümleri ile var olan CAD dosyanızı IGES veya başka bir dosya formatına dönüştürmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca CAD yazılımınızdan modelinizi ANSYS'e kolayca aktarabilmeniz için, ANSYS simgesi, CAD programınızın menüsünün içine gömülür.

ANSYS Workbench ortamı, tekrardan yük, destek ve/veya başka sınır şartları tanımlamadan CAD modelinizde değişiklik yapmanıza imkan verir. ANSYS Workbench platformu içerisindeki Parameter Manager (Parametre Yöneticisi) sayesinde çeşitli tasarım senaryolarınızı tek hamlede gerçekleştirebilirsiniz.

ANSYS Geometri Ara Yüzleri

Geometri Ara Yüzleri | ANSYS DesignModeler | ANSYS Meshing | ANSYS DesignXplorer