ANSYS FLUENT Akış Modelleme Yazılımı

ANSYS FLUENT yazılımı geniş bir fiziksel modelleme kapasitesine sahip olup akış, türbülans, ısı transferi hesaplarının yanı sıra uçak kanadı üzerinden olan akıştan bir fırın içindeki yanmaya, kabarcık kolonlarından petrol kulelerine, kan akışından yarı iletken üretimine, temiz oda tasarımından atık su artıma tesislerine kadar farklı endüstriyel alanlarda analiz imkanlarına sahiptir. Silindir içindeki yanma, aeroakustik, türbomakinalar ve çok fazlı akışları analiz imkanı veren özel modeller, yazılımın kullanıldığı alanları artırmaktadır.

Bugün, dünyada binlerce şirket ANSYS FLUENT yazılımını ürün geliştirmelerinin tasarım ve optimizasyon aşamalarında temel bir parça olarak kullanmaktadır. Gelişmiş çözücüsü sayesinde hızlı ve gerçeğe yakın sonuçlar elde edilirken, bu çözücü hareket edebilen ve deforme olabilen sayısal ağların (mesh) kullanımını ve paralel işlemlerdeki üstün performans kabiliyetini de sunmaktadır. Kullanıcı tanımlı fonksiyonlar (UDF), kullanıcıların kendi modellerini tanımlamalarını ve hazır modelleri kapsamlı şekilde değiştirme imkanı sunar. ANSYS FLUENT'in interaktif arayüzü sayesinde tek bir uygulama altında hesaplanmakta olan bir işlem kolayca durdurulabilir, entegre edilmiş çözüm sonrası işlemlerle sonuçlar incelenebilir, ayarlar değiştirilebilir ve çözüme tekrar devam edilebilir. Problem ve sonuca ait dosyalar ANSYS CFD-Post yazılımı kullanılarak gelişmiş çözüm sonrası araçlarla detaylı şekilde incelenebilir ve farklı durumlardan sonuçlar karşılaştırılabilir.

ANSYS FLUENT ANSYS FLUENT

ANSYS FLUENT yazımlının ANSYS Workbench'e entegre edilmesi sayesinde, kullanıcılar çok yönlü olarak başlıca tüm CAD sistemlerine çok yönlü bağlantı sağlayabilir, güçlü bir geometri düzeltme ve oluşturma aracı olan ANSYS DesignModeler ve gelişmiş sayısal ağ (mesh) oluşturma aracı ANSYS Meshing araçlarını kullanabilirler. ANSYS Workbench ile "sürükle-bırak" şeklinde data transferi yapılabilmekte ve farklı uygulamalar arasında sonuçlar paylaşılabilmektedir (Örnek olarak bir akış analizinin çözümünü, onu takip eden yapısal bir mekanik simülasyonda yük sınır şartı olarak tanımlama verilebilir). ANSYS FLUENT yazılımı sunduğu bu faydalı özellikler, kapsamlı fiziksel modelleme imkanları, hızlı ve gerçeğe yakın sonuçlar gibi özellikleri sayesinde şu anda CFD (HAD) alanında dünyanın en kapsamlı yazılım paketlerinden birisi olmaktadır.

ANSYS Fluent Tanıtımı Kayıtlı İnternet Semineri

 

ANSYS CFD | ANSYS CFD-Post | ANSYS FLUENT | ANSYS CFX | ANSYS Airpak | ANSYS Icepak | ANSYS POLYFLOW
ANSYS TurboGrid | FLUENT for CATIA V5