Mühendislikte Akışkanlar Dinamiği Çözümleri

ANSYS Akışkanlar Dinamiği, sıvı akışı ve ilgili diğer fiziksel olayları modellemek için kapsamlı bir ürün paketidir. Gelişmiş akış analizi yetenekleri ile akış ve ısıl sistemleri tasarlamak ve mevcut tasarımlarınızın üzerinde iyileştirmeler yapmak için bulunmaz fırsatlar sunar. ANSYS Akışkanlar Dinamiği paketi, sadece genel hesaplamalı akışkanlar dinamiği çözücüsü değildir. Bunun yanında, endüstriyel ürünlere yönelik özel çözümler de sunmaktadır. ANSYS, Inc. geniş ticari ve akademik kullanıcı tabanı ve gelişmiş akış simülasyonu ürünleriyle ticari mühendislik simülasyonu alanında Pazar lideri ve teknoloji şampiyonudur.

Piyasanın en çok bilinen iki programı ANSYS Fluent ve ANSYS CFX , genel amaçlı hesaplamalı akışkanlar dinamiği çözücüleri, şimdi beraber ANSYS CFD paketinin içerisinde bulunmaktadırlar. ANSYS CFD'nin içerdiği bu iki müthiş programın üstün fiziksel modelleme yetenekleri donanımlarınızı yüksek güvenilirlik ve doğrulukla analiz etmenizi sağlar. ANSYS CFD, ANSYS Fluent ve ANSYS CFX 'in yanında, üstün özellikli son işlem (post-processing) aracı olan CFD-Post u da içermektedir. Bu araç gelişmiş kantitatif analiz ve yüksek kaliteli görselleme için kullanılabilir

ANSYS yüksek performanslı hesaplama çözümleri ile ürün geliştirme süreçleri kısalıyor. ANSYS CFD 'nin yüksek teknolojisi sayesinde büyük modellerin çözümü artık hayal değil! ANSYS CFD HPC teknolojisi ile 100 lerce işlemci ile paralel hesaplama yaparak hızlı ve etkili çözümler elde edebilirsiniz.

ANSYS CFD çözümleri, komple mühendislik simülasyonları için bir çerçeve olan ANSYS Workbench ortamına tamamıyla entegre olmuştur. Değişken ve esnek mimarisi kullanıcılara standart akışkan simülasyonundan tutun da kompleks ve birleşik analizlerin modellenmesine kadar basit sürükle bırak tekniğiyle çalışma imkanı vermektedir. Kullanıcılar kolayca tasarım noktasının performansını değerlendirip, alternatif tasarım noktalarıyla karşılaştırabilirler. ANSYS Workbench ortamı çok disiplinli simülasyon uygulamalarında bağlayıcı rol üstlenir. Geometri ve çözüm ağının aktarımında kolaylık sağlar. ANSYS Workbench ortamının bir diğer avantajı ise farklı disiplinlerin bir arada kullanılabilmesidir. ANSYS CFD ve ANSYS Mechanical birlikte kullanıldığında karmaşık sıvı-katı analizleri çözülebilir.

Bugün CFD sonuçları; yeni ürün tasarımı, sistem performansının optimizasyonu, sorun giderme ve sistemin nasıl çalıştığının gösterimini içeren "Simülasyon Tabanlı Ürün Geliştirme" sürecinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bir çok ileri teknoloji uygulamalarında olduğu gibi CFD teknolojisinin "Simülasyon Tabanlı Ürün Geliştirme" sürecine bugünkü entegrasyonu uzun evrimsel bir süreçten geçmiştir. Bu süreç ANSYS gelişmiş matematiksel akış çözücüleriyle daha da ileriye taşındı. ANSYS Akışkanlar Dinamiği ürünleri diğer yazılımlarla birlikte kolayca çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede firmanızın Simülasyon Tabanlı Ürün Geliştirme sürecine çok çabuk uyum sağlar.

ANSYS

ANSYS CFD | ANSYS CFD-Post | ANSYS FLUENT | ANSYS CFX | ANSYS Airpak | ANSYS Icepak | ANSYS POLYFLOW
ANSYS TurboGrid | FLUENT for CATIA V5