Polyspace

Mathworks, gömülü yazılımlar konusundaki çözümlerini, yeni sunmaya başladığı Polyspace ürünleriyle daha da genişletiyor. Polyspace yüksek kaliteli gömülü yazılımlar geliştirmeniz için kontrol amaçlı çok özel araçlar sunmaktadır. Bu konuda sizin için derlediğimiz özet bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

Polyspace ile ne yapılabilir?

  • Sadece ilgili dosyaya bir sağ tıklamanız ile gömülü yazılımlara ilişkin testlerinizde, tüm test senaryolarını otomatik ve çarpıcı bir hızda gerçekleştirmek,
  • Giriş değerlerine ilişkin tüm kombinasyonları ve tüm senaryoları test etmek,
  • Tek bir run-time hatasını dahi otomatik olarak raporlamak,
  • Kod üzerinde, doğruluğu her koşulda geçerli olan kısımların YEŞİL ile işaretlenmesi,

Polyspace, tüm bu sonuçları kodu çalıştırmadan, çeşitli interval teknikleri kullanarak üretebiliyor ve sonuçlar klasik olarak yürütülen yorucu testlerle eşdeğer oluyor.

Kodun DOĞRU olduğunu İSPATLAMAK

Doğruluk için sadece bugları bulmak vasat bir yaklaşımdır. Geliştirme organizasyonlarının bir çoğunun ana hedefi, kodun güvenilirliğini en üst seviyeye çıkarabilmektir. Bu organizasyonlar Polyspace kullanıyor, çünkü Polyspace, kod içindeki hangi işlevlerin her koşulda doğru çalışacağını, hiç bir zaman hata vermeyeceğini otomatik olarak kanıtlıyor. Kod içindeki yeşil kısımların yüzdesi (%), kodun doğruluğunu gösteren çok kesin bir ölçü olarak görülebilir. Kodun doğruluğunu KANITLAMAK, bir çok yazılım tabanlı system için çok kıymetlidir. Bu olanağı şu an size sadece Polyspace sunmaktadır.

Çalışma Hatalarının Bulunması:

Kodun doğruluk seviyesini veren bir süreç, kodlama sırasında geliştiricinin bugları çok daha kolay bulmasını sağlar. Polyspace, olası tüm kod davranışlarını doğrulayarak, günümüzde mümkün olan en güçlü çalışma hatası belirleme yeteneğini size sunmaktadır.